produkt sa už nepredáva

Čínsky kuchársky nôž Chef’s Edition PC

Performance Cut, v darčekovej drevenej kazete

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Čínsky kuchársky nôž Chef’s Edition je ideálny na prípravu mäsa, rýb a zeleniny podľa tradičného čínskeho spôsobu. Svojim tvarom síce pripomína sekáčik na mäso, ale hrúbka chrbta čepele je polovičná ( 2 mm ). Nie je tak vhodný na sekanie.

Séria Chef’s Edition

 • Spojenie výrazného dynamického dizajnu a vysokej funkčnosti
 • Nože zo špeciálnej vysoko kvalitnej nožiarskej ocele
 • Kované z jedného kusa
 • Excelentné, odolné ostrie vyrobené technológiou Performance Cut
 • Tvrdosť cca 55 - 57 HRC Rockwellovej stupnice
 • Zakrivený tvar záštity pre pohodlnejšie, presné a bezpečné ovládanie
 • Hladký prechod medzi záštitou a rukoväťou
 • Bezšpárové nezničiteľné rukoväti z matnej nehrdzavejúcej ocele Cromargan®
 • Kontrola ostria laserom
 • Odporúča sa ručné umývanie
 • Atraktívne balenie – drevená darčeková kazeta

Nože Chef’s Edition vyrobené zo špeciálnej kovanej nožiarskej ocele potešia predovšetkým vášnivých kuchárov, ktorí hľadajú najvyššiu kvalitu, optimálny rezný výkon a výrazný dizajn nožov Made in Germany. Kombinujú tradičné kováčstvo a najnovšiu výrobnú technológiuPerformance Cut. Vznikajú tak veľmi ostré nože, odolné proti poškodeniu či vylomeniu, ktoré si navyše svoju ostrosť udržia po neskutočne dlhú dobu. Životnosť nožov je dokonca dvakrát dlhšia, než požadujú normy.

Návrhári WMF Štúdia neponechali nič na náhodu. Nože sú dokonale prispôsobené pohodlnému uchopeniu tak, ako ho praktikujú aj šéfkuchári. Rukoväti z matnej nehrdzavejúcej ocele 18/10 Cromargan® dodávajú nožom rafinovanú estetiku. Ich tvar je dynamický. Nože Chef’s Edition tak pôsobia luxusne a napriek tomu mladistvo a nadčasovo.

Použité technológie a materiály

Na výrobu nožov bola použitá špeciálna vysoko kvalitná nožiarska oceľ, ktorá je jemnozrnná, tvrdá a menej náchylná ku korózii. Navyše má vďaka plochému výbrusu veľkú odolnosť voči poškodeniu či vylomeniu pri zachovaní excelentnej rezacej schopnosti. Jej vlastnosti sú pre účely výroby nožov ešte vylepšené kovaním, ktoré oceľ homogenizuje a zhutní jej štruktúru.

Špeciálna technológia Performance Cut spája výhody tradičného kovania a výhody moderných výrobných postupov. Výsledkom je ostrie najvyššej kvality. Rozhodujúce pre vynikajúcu kvalitu noža je tiež presné vybrúsenie v konštantnom uhle. Je to práve plochý výbrus, ktorý robí nože tak ostrými.

Záštita je integrovaná ako súčasť čepele z jedného kusa ocele. Zabezpečuje správne rozloženie váhy a zaisťuje presné ovládanie noža. Kovanie na záštite má plynulý prechod pre ešte pohodlnejšie uchopenie.

Ergonomická rukovať je vyrobená z vysoko kvalitnej ušľachtilej ocele Cromargan®, ktorá obsahuje 72 % ocele, 18 % chrómu a 10 % niklu. Ide o materiál trvanlivý, nehrdzavejúci, odolný proti potravinovým kyselinám. Cromargan® je krásne lesklý a zároveň sa ľahko čistí.

Údržba nožov WMF

Nože Chef’s Edition nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu. Pre takto vysoko kvalitné nože sa odporúča ručné umývanie pod tečúcou vodou, ktoré je voči nožom šetrnejšie a taktiež omnoho rýchlejšie.

Brúsenie nožov WMF

Každý nôž je potrebné z času na čas nabrúsiť, v ideálnom prípade by sa však mal po každom použití obtiahnuť ocieľkou. Na brúsenie nožov série Chef’s Edition odporúčame ocieľky (nutné brúsiť pod uhlom 13°) alebo brúsky WMF.

KÓD: WM1882046032

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu