Dekantér Marne Riedel

Kód: RD201702
€99
Skladom (1 Ks)

Karafa Marne bude vždy jedinečným spoločníkom na vašom stole a hlavnú úlohu v nej bude hrať samotné víno. Jednoduchú manipuláciu a praktickosť ocenia najmä tí, ktorí považujú zložito tvarované karafy za príliš komplikované. V jednoduchosti je krása.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dekantér Marne sa rovnako ako dekantéry Macon a Margaux z tej istej kolekcie inšpiruje tvarom klasických fliaš na koňak či whisky. Už pri prvom pohľade na jeho oblý zvonovitý tvar na vás dýchne atmosféra štýlových barov a vinární zo starých čias. Zároveň ale jeho jednoduchosť smeruje k súčasnému veľmi populárnemu minimalizmu, čím zaujme aj všetkých milovníkov moderného dizajnu.

Čisté línie a tvary sú skrátka nadčasovým prvkom, ktorý tvorí pomyselnú niť prepojujúcu dizajn produktov naprieč generáciami.

Oblé tvary sledujúce perfektný okrúhly tvar, jemne oddelené dno a striedme rovné hrdlo. To je ručne fúkaný krištáľový dekantér Marne, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na maximálnu jednoduchosť použitia. Či už vás zaujmú klasické tvary alebo moderný, čistý štýl, dekantér Marne bude vždy unikátnym spoločníkom na vašom stole, ktorý nechá hrať v hlavnej úlohe samotné víno. Jednoduchú manipuláciu a praktickosť ocenia najmä tí, pre ktorých sú zložito tvarované dekantéry až príliš komplikované. V jednoduchosti je krása.

Kolekcia M

V roku 2017 Riedel uvádza kolekciu ručne vyrábaných krištáľových dekantérov "M" – Macon, Margaux a Marne, ktoré sú pomenované po vinárskych oblastiach ležiacich v juhozápadnom Francúzsku v regióne Nová Akvitánia. Podľa ich tvorcu, Maximiliana J. Riedela, nové tvary umožňujú jemné dekantovanie a sú veľmi vhodné ako na archívne, ročníkové červené vína, tak aj na mladé biele vína.

Ich jednoduchosť je veľmi klasická, ale zároveň nadčasová a moderná. Sám Maximilian Riedel hovorí, že dizajn kolekcie "M" drží krok so súčasnými trendmi smerujúcimi k minimalizmu: "Späť k základom. Hoci sú dekantéry Riedel s funkciou dvojitého či trojitého dekantovania nesmierne praktické, pre niekoho môže byť ich použitie až príliš zložité. S tromi novými dekantérmi "M" sme urobili de facto krok späť a ponúkame alternatívu, ktorá plne reflektuje ducha dnešnej doby."

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

"Ja osobne dávam prednosť dekantácii ako mladých, tak aj zrelších vín. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade vín mladých výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín chvíľu pred podávaním spôsobí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, získať stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo iba dlhoročným skladovaním.“

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Dekantér
Séria: Riedel M

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400