produkt sa už nepredáva

Dekantér s vydutým dnom Taverno

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Dekantér s vydutým dnom Taverno spoločnosti WMF je vyrobený z ručne fúkaného skla. Jeho objem dovoľuje vínu uvoľniť a rozvinúť svoju arómu na ozajstný pôžitok z vína. Víno nalievame tak, aby dekantér nebol ani do polovičky plný. Víno má tak dostatok kyslíka a môže "dýchať".

Dekantácia, teda preliatie vína z fľaše do karafy alebo do dekantačnej nádoby, sa odporúča pri červenom víne. Hlavným dôvodom je oddelenie čistého vína od sedimentov usadených na dne fľaše (usadenina, ktorá nemá vplyv na kvalitu vína). Víno príde do styku s kyslíkom a môže tak lepšie rozvinúť svoj buket.

Séria Taverno WMF navrhnutá Jonasom Wagellom odráža záľubu tohto dizajnéra v puristických tvaroch v kombinácii s tými najkvalitnejšími materiálmi.

V sérii Taverno nájdete napríklad vkusnú, ručne fúkanú sklenenú karafu s korkovou zátkou, ktorá nenechá chladným žiadneho milovníka moderného dizajnu ani klasických tvarov. Kolekciu dopĺňajú ručne fúkané poháre na vodu či víno s jedinečnou masívnou spodnou časťou, dekantér s vydutým dnom aj minimalistické šalátové súpravy.

KÓD: WM0917532000

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu