Dekantér Vinum Extreme

Kód: RD180014
Značka: Riedel
€304
Skladom (2 Ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

„Ja osobne dávam prednosť dekantácii pri mladých, ako aj pri zrelších vínach. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade mladých vín výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín krátko pred podávaním zaistí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, nadobudnúť stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo len dlhoročným skladovaním.“

Séria VINUM EXTREME:

Vinum Extreme je pokračovaním strojovo vyrábaných „pohárov pre pôžitkárov“, ktorý má svoj počiatok už v roku 1973 a vychádza z ručne fúkanej série Sommeliers.

Trvalo rastúca kvalita vín vyžaduje neustály vývoj v oblasti tvarov, ktoré musia vyhovieť plnším, ešte koncentrovanejším a ešte dokonalejším vínam. S pohármi Riedel má víno možnosť optimálne sprostredkovať svoju chuť a vôňu zmyslom svojho majiteľa.

Revolučné poznatky, ku ktorým sa vývoj pohárov Riedel mnoho rokov dopracovával, spoločne s originálnym tvarom pohára a pôžitkom z vína patria dnes k všeobecne známym skutočnostiam štandardne vyžadovaným milovníkmi a znalcami vína.

Zákazníci po celom svete sú presvedčení, že len pohár od Riedela dokáže sprostredkovať zmyselnosť vína. Preto je úplne nevyhnutné, aby Riedel na trhu ponúkal kvalitné poháre prispôsobené na víno v najrôznejších cenových kategóriách. V súvislosti s tým je vývoj nových, pre víno ešte vhodnejších tvarov ako napríklad Vinum Extreme skrátka nutnosťou!

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry
Záruka: 2 roky
Kategorie P: Dekantéry
Ručná výroba: Áno
Séria: Riedel Vinum Extreme

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400