Pitný režim

Pitný režim - měřicí láhev

Ako skutočne vypiť 2 litre vody denne

Pitný režim je pre naše telo dôležitý. Ak pijeme málo, najčastejšie nás trápia bolesti hlavy, únava a strata koncentrácie. Telo nevyplavuje škodlivé látky a trpí predovšetkým správna funkcia obličiek. Odborníci odporúčajú vypiť 2-3 litre vody denne. V závislosti od vašej konštitúcie, aktivity a, samozrejme, viac v sparných dňoch. Darí sa vám to? Každý deň?

Najjednoduchším spôsobom, ako dodržiavať pravidelný pitný režim, je používať jednoduchého, ale šikovného pomocníka - fľašu na vodu.

Kľúčom k úspechu je:
a/ mať tekutiny na očiach alebo po ruke
b/ odmerať vypité množstvo

Láhev na vodu

Inteligentné fľaše na vodu

Áno, dnes je už aj fľaša na vodu inteligentná. A výrobcovia sa predbiehajú vo svojej vynaliezavosti. Príkladom je fľaša Dot Bottle od Joseph Joseph, ktorá získala 14 ocenení Red Dot Awards za dizajn. Fľaša Dot dômyselne meria, koľkokrát ju za deň naplníte. Za každú vypitú fľašu dostanete bodku. Ako v materskej škole? Áno, ale funguje to. Pozrite si video vyššie.

Na ľudí v pohybu myslí značka Kambukka. Ich fľaše Elton majú šikovný uzáver. Má tri polohy - zatvorené, otvorené a otvorené tlačidlom. V tretej polohe pijete len vtedy, keď súčasne stlačíte tlačidlo. Na čo slúži? Na pitie na cestách. Pri chôdzi, behu, v posilňovni, ale aj v aute za volantom. Môžete si byť istí, že sa neoblejete.

Láhev na šťávu

S prírodnou príchuťou

Nemáte radi samotnú vodu? Siahnite po plátkoch citrusov alebo pomaranča, čerstvých lístkoch mäty alebo jahodách a malinách. 

A výrobcovia vám to opäť uľahčia. Napríklad karafy WMF majú viečka so sitkami, aby ingrediencie pri nalievaní do pohára nevypadávali. Fľaše Eva Solo My Flavour sú vybavené odnímateľným špajdľou, na ktorú môžete napichnúť ovocie podľa svojej chuti a nálady. Vďaka nemu má voda lepšiu chuť, je krásna na pohľad a oslní návštevníkov vašej kancelárie.

Fľaše so širším hrdlom môžete použiť aj na prípravu smoothies. Tieto zdravé raňajky alebo občerstvenie sa tiež započítavajú do pitného režimu. Pozrite si naše tipy na prípravu smoothies.

Karafa na vodu

Karafy na vodu

Moderná funkcia nie je podmienkou. Dokonca aj krásna karafa na stole vám môže neustále pripomínať pitný režim. Výhoda karafy oproti poháru je jednoduchá - pri pohári ľahko zabudneme, koľko sme toho dnes vlastne vypili.

Pri výbere fliaš a karáf na vodu venujte pozornosť materiálu. Najlepšou voľbou je sklo, nehrdzavejúca oceľ alebo ekologické plasty, napríklad tritan. Neobsahujú škodlivé zložky a neabsorbujú pachy a farby nápojov. 

Termohrnek

Termoska nie je pre babičky

Samozrejme, nemusíme zostať len pri pití vody. V zime sa radi zahrejeme čajom. Zelený a biely čaj dodajú nášmu telu dávku zdravých antioxidantov, maté a guarana nás povzbudia, bylinné nálevy očistia alebo upokoja. Kávu bohužiaľ nemôžeme zaradiť do pitného režimu.

A nemusíte sa obávať, že by ste s termoskou čaju neboli cool. Naopak. Influenceri prispôsobujú termosky a fľaše svojmu fitness oblečeniu, bicyklom a kabelkám. Byť fit je cool.

51 položiek celkom
Karafa na vodu čierna Basic 1,0 l WMF
€42,90
WM0617706040
Karafa do chladničky 1,4 l číra Eva Solo
€66,90
ES568015
Fľaša na vodu MyFlavour Eva Solo melónová 750 ml ES567498
Karafa na vodu Motion 1,25 l WMF
€42,90
WM0651036040
Karafa MyFlavour Eva Solo
€49,95 –14 %
€43
ES567483
Karafa na vodu krémová SPLASH 1 l Blomus
€37,49 –26 %
€27,80
BM63780
Karafa s drip-free okrajom 1,0 l Eva Solo
€38
ES567560
Fľaša na pitie 0,5 l s oranžovým remienkom Eva Solo ES502993
Hore
Ďalšie produkty