Emile Henry

Forma na pečenie 3 ks parížskych bagiet antracitová Charcoal

v darčekovom balení

  • 105,20 €
  • na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: EH795506
Značka: Emile Henry
Séria: Emile Henry Charcoal
Farba / rozmery: antracitová Charcoal / 39 x 24 cm
Materiál: vhodné do mikrovlnnej rúry
vhodné do mrazničky
vhodné do rúry do 300 °C
vhodné do umývačky riadu

Popis produktu

Teplý kyprý chlieb s chrumkavou kôrkou, nadýchané parížske bagety a ľahké toasty. Nikdy by ste neverili, koľko úprimnej radosti je možné vyčarovať raňajkami s domácim pečivom. Hoci je treba tejto tradičnej príprave venovať nejaký ten čas, odmenou za to vám bude nadšenie z chrumkavého pečiva upečeného s láskou a starostlivosťou. A ak pridáte domácu marmeládu a čerstvé maslo, veľmi rýchlo sa stanú raňajky u vás doma tým najobľúbenejším a najočakávanejším jedlom. Znovuobjavovanie domáceho pečenia je návratom k tradíciám, keď domov voňal čerstvo upečeným chlebom.

Pretože dokonalosť francúzskych bagiet spočíva v pečení, venovali dizajnéri spoločnosti Emile Henry vývoju formy dlhé roky. Výsledná forma výborne nasimuluje prostredie keramickej pekárskej pece. Počiatočná vlhkosť, ktorá vzniká na začiatku pečenia pomaly uniká otvormi v hornej časti formy, a to presne v takom množstve, aké je potrebné na zachovanie vláčnej striedky a krehkej kôrky. Tú najlepšiu bagetu a mieru jej krehkosti môžete vyhodnotiť aj pomocou sluchu.

Každý kus Emile Henry je originál: vyrába sa z výlučne prírodného materiálu a ručne tak, aby ste si aj Vy mohli vychutnať autentické potešenie z francúzskej kuchyne a umenie užívať si život. Kvalitná burgundská hlina je spoločne s glazúrou vypálená pri 1100 °C. Riad Emile Henry je preto odolný proti nárazu a poškriabaniu, takže v ňom môžete pokrm nielen upiecť, ale aj porciovať a servírovať. Všetky nádoby možno používať v mikrovlnnej rúre. Po vybratí z mrazničky môžete riad Emile Henry ihneď vložiť do rúry či mikrovlnnej rúry. Celý riad od Emile Henry je stálofarebný a je možné ho, samozrejme, umývať v umývačke.

Tipy ako konzumovať pravé francúzske bagety po "parížsky", tzn. kedykoľvek počas dňa:

  • Na raňajky s maslom a džemom
  • Len tak namáčanú do kávy či horúcej čokolády
  • So zrejúcim syrom, vareným vajíčkom či paštétou
  • Bagetu plnenú nátierkou, šunkou, tuniakom alebo šalátom
  • Spolu s akýmkoľvek hlavným jedlom
  • Zásadne čerstvú a nikdy inak

KÓD VÝROBCA: EH795506

O značke Emile Henry

Emile Henry

Emile Henry je tradičná francúzska značka vyrábajúca kvalitnú a originálnu keramiku. Jej produkty sa z oblasti Burgundska postupne rozšírili aj do kuchýň mimo krajinu galského kohúta a sú dnes vnímané jako ideálne spojenie moderných technológií a tradičného prístupu.