Gentleman´s club šéfkuchára Marka Pavalu

1_3200x1350

Tetovaný wild chef Marek Pavala mal vždy blízko k vareniu a dobrému jedlu. Umiestnil sa na 3. mieste v kuchárskej súťaži Masterchef, varil pre také hviezdy ako Arnold Schwarzenegger či Alexis Ren.  V minulom roku založil úspešnú kočovnú školu varenia v prírode FUEGO, ktorej hrdými partnermi sme aj my. Teraz vám predstavujeme mini projekt nazvaný Gentleman´s club podľa Marka Pavalu. Zoznámte sa s trendmi a nápadmi, do ktorých sa zamiloval už nejeden muž!

“Nože Miyabi pozná asi kdekto. Jeden takýto kúsok z damascénskej ocele mám aj ja a je taký veľký, že sa nezmestí do žiadneho puzdra. Skvelý nôž na porciovanie slona. Toto je taká základná séria a v pomere cena/výkon vlastne asi môj úplný favorit. Po a) na takýto nôž si človek nemusí brať pôžičku a po b) je fantastický...”

Japonský plátkovací nôž SUJIHIKI 24 cm 4000FC

MIYABI

2_475x150

2_1460x1400

3_1460x1400

“Doska na krájanie, čo vyzerá ako skejtbord? Večná pripomienka toho, že som sa nikdy nezvládol odlepiť od zeme a urobiť ollie? Srdečná vďaka! Tieto snahy som dávno zavesil na klinec a tá doska sa dá využiť oveľa lepšie. Naukladať na ňu výborné domáce údeniny a syry je jedna z možností...”

Doska na krájanie drevená 75 x 20 cm ONO

Thomas

3_475x150

“Keď je vonku fakt zima a vy máte chuť na paradajky, ale nemáte čerstvé, siahnite po tých v plechovke. Trochu šalotky, cesnaku, ančovička, oregano, soľ, korenie a hneď je z toho sympatická omáčka. Ozdobiť lístkom bazalky, k tomu burratu, celé to poliať troškou olivového oleja a hotovo. A keď už máte takúto nádheru alebo dokonca varíte pre niekoho a chcete urobiť dojem, podávajte na tanieri, ktorý vašu snahu podporí. Tento nádherný kus je od značky Revol...”

Tanier Sphère čierny so zlatou ozdobou Solid

Revol

4_475x300

4_1460x1400

Odporúčame

5_1460x1400

“Nie je nič lepšie ako točená Plzeň z tanku, kto tvrdí niečo iné, tak buď tára, alebo pracuje pre konkurenciu. Osobne mi nevadí fľaškové pivo, to si kupujem domov, no niekde majú len pivo v “plechu”. A to je problém, pretože mi nechutí. Tak som si ho nalial do pohára značky Spiegelau a asi sa stal zázrak, lebo zrazu bolo dobré. No fakt si nevymýšľam! Tvar skla a spracovanie ovplyvňuje chuť nápoja, ktorý z neho pijete...”

Tasting kit 4 kusy Craft Beer

Spiegelau

5_475x200

“V hrncoch Staub varím doma aj na Fuegu. Kto tam bol, tak to vie. Napríklad mušle na námornícky spôsob, keď má každá dvojica svoj hrniec inej farby, to je krása! Raz sa u mňa zastavil kamarát z dávnych čias a chcel, aby som ho naučil, ako pripraviť super jedlo z králika v jednom hrnci na ohni. A tak sme sa pustili do fantastického králičieho fricassee, ktoré som pred rokmi odkukal od Gordona Ramsay a stále ho varím. A stále ho nič neprekonalo. Vďaka Staubu a ohňu to bolo úžasné varenie, a to som ešte nemal toto krásne držadlo v tvare králika! Dodá to hrncom úplne iný rozmer...”

Držadlo na pokrievku v tvare králika

Staub

6_475x150

6_1460x1400

7_1460x1400

“Pijete whisky? Ja áno. Vždy som trochu bojoval s tým, či mať vystavené všetky tie dobré fľašky alebo ju prelievať do dekantéra. Ale keď si spomeniem na akúkoľvek scénu z filmu, kde má nejaký boss v kanclíku alkohol, tak je to vždy v dobre vyzerajúcom skle...”

Whisky súprava 3 kusy Punk

Nachtmann

7_475x300

“...Kožená zástera Boska, ideálna na varenie bez oblečenia, spoľahlivo ochráni pred striekajúcim olejom pri vyprážaní rezňov aj pred padajúcim nožom! Je v niekoľkých farbách a človek si hneď pripadá ako pravý mäsiarsky majster!

Kožená kuchynská zástera Mr. Smith sivá

Boska

8_475x300

8_1460x1400

FOTO Renata Muchová

Odporúčame