INOVÁCIE V MODERNOM STOLOVANÍ

1_3200x1350

Dánska značka ZONE mení pravidlá stolovania

Dánska značka ZONE mení pravidlá stolovania. Nemusíte mať jedálenský servis, stačia misy, misky a mištičky, ktoré môžete z kuchyne jednoducho preniesť na prestretý stôl alebo vziať si ich na cestu. Úložný riad z melamínu môže mať totiž hneď niekoľko funkcií.

  • Úložné nádoby v kuchyni na korenie, suché potraviny, malých pomocníkov
  • Jedálenský servis, servírovacie misky, taniere a tanieriky
  • Dokonalá misa s viečkom na prípravu cesta
  • Úložné diely v kúpeľni/predsieni
  • Šperkovnice a nádoby na DIY
  • Kvetináče

2_1460x1400

3_1460x1400

KAŽDÚ MISKU S VIEČKOM MÔŽETE POUŽIŤ DOHROMADY ALEBO ZVLÁŠŤ. VIEČKO POSLÚŽI AKO TÁCKA ČI TANIERIK.

VYBERTE SI Z NIEKOĽKÝCH VEĽKOSTÍ A FARIEB

ZOZNÁMTE SA S DIZAJNÉRMI, KTORÍ STOJA ZA PEILI!

Trojica dizajnérov Tilde Nygaard, Hugo Dines Schmidt a Morten Lauritzen stojí za značkou Štúdia VE2. Pri navrhovaní série Peili bolo ich cieľom vytvoriť jednoduchý produkt s vysokou dizajnovou hodnotou, funkčnosťou a odolnosťou. Najdôležitejším ale bolo vytvoriť ideálnu atmosféru pri stolovaní.

„Našou najvyššou ambíciou je vytvárať prirodzenú harmóniu medzi dizajnom a funkčnosťou.“

4_1460x1400

5_1460x1400

ESTETIKA A MODERNÝ ŠTÝL

Štúdio VE2 navrhlo sériu s ohľadom na minimalistické vyjadrenie dánskych tradícií. Tvary, farby a funkčnosť pomohli tejto sérii získať už niekoľko dizajnových ocenení.

„Vývoji produktu venujeme veľa energie a snažíme sa na veci dívať zo všetkých strán. Nielen na produkt ako taký, ale aj na jeho okolie. Nič nefunguje samo, ale je súčasťou interakcie s ďalšími produktmi, ktoré menia kontext. Napríklad úložná misa s viečkom môže opustiť kuchyňu a ocitnúť sa na prestretom stole ako misa na šalát, keď pripravujete pohostenie pre hostí. Dopĺňame predmety ďalšími predmetmi, ktoré tvoria nové koncepty. Viečka nádob môžete použiť ako taniere alebo podložky pod nádoby. Návrhom produktu kreativita nekončí, kreatívne využitie Peili je na vás.“

 

Cieľom dánskej značky ZONE je nabúrať klasické predstavy o dizajne a nastolení trendov v zariaďovaní domácnosti. Charakteristickými znakmi sú škandinávsky minimalizmus, kvalitné materiály a neustála snaha o inovácie. Aj preto spoločnosť spolupracuje s množstvom inšpiratívnych dizajnérov.

Značka ZONE patrí medzi špičku svetového dizajnu a jej produkty sú vždy dotiahnuté do najmenších detailov. Spoločnosť pravidelne spolupracuje s mladými talentovanými dánskymi dizajnérmi a má na konte niekoľko významných ocenení. V jej sortimente nájdete najmä štýlové interiérové doplnky, ako aj vybavenie do kuchyne či textílie. Všetky spája škandinávsky minimalizmus, špičkové vyhotovenie a kvalitné materiály.

6_1460x1400

 

Dokonalé doplnky k misám a miskám

7_3200x1350

VŠETKO V JEDNOM

8_1460x1400

Peili je ideálna na servírovanie aj skladovanie. Elegantné taniere vyčarujete z viečok misiek na servírovanie, viečka môžete tiež využiť ako servírovacie podložky na studené jedlá a chuťovky alebo ako podložky pod poháre a horúce hrnčeky. Všetky produkty Peili sú vyrobené z nezávadného melamínu potravinárskej kvality.

ZONE geometrické podložky a prestieranie

9_1400x1400

Geometrické silikónové podložky sú novým a nevšedným spôsobom prezentácie prestretého stola. Sú odolné a ochránia stôl, zároveň sa dobre udržiavajú. Ak si ich zamilujete tak, ako my, môžete si z nich vytvoriť vlastné inštalácie napríklad na stenu v obývačke. Buďte ZONE!

 

10_1350X1700_SK