DOPRAVA ZADARMO Výpredaj

MAUVIEL

Kanvička na kávu medená

drevená rukoväť

  • 375,10 €
  • na sklade 3 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: ML447000
Značka: MAUVIEL
Séria: MAUVIEL M’tradition
Farba / rozmery: Ø hornej časti 6 cm, Ø dolnej časti 15,5 cm, v s pokrievkou 15,5 cm, v bez pokrievky 11,5 cm, V 0,75 l
Materiál: drevo
meď
vnútro pocínované

Popis produktu

Kovová kanvička na kávu v tradičnom štýle je krásnym doplnkom do klasickej aj modernej kuchyne.

Medená kanvička na kávu Mauviel M´tradition

Celomedená kanvička na kávu vyrobená z leštenej medi s hrúbkou 1,2 – 2 mm je navrhnutá v klasickom, tradičnom štýle s príjemným okrúhlym úchytom a rukoväťou z hrejivého dreva. Počas prípravy vašej raňajšej šálky kávy vás prenesie do útulnej francúzskej kuchyne či bistra: vôňa horúcej kávy uvarenej z čerstvo namletých zrniek priamo vyzýva ku krátkemu zastaveniu sa a nostalgickému rozjímaniu. Nechajte sa unášať týmito pocitmi a vdýchnite svojej kuchyni teplo a vľúdnosť starých časov.

Kanvička je inšpirovaná rokmi overeným riadom typickým pre francúzsky región Normandia.

Okrem aromatickej kávy v nej môžete podávať čaj alebo iné horúce nápoje, vrátane gurmánsky zvodnej horúcej čokolády. Viečko kanvičky je vybavené poistkou proti uvoľneniu, manipulácia s horúcou tekutinou je tak úplne bezpečná.

Zaujme stúpencov klasického štýlu, ako aj milovníkov moderného dizajnu, ktorí vyhľadávajú originálne kúsky na oživenie jednoduchých, minimalistických interiérov. Táto tradičná – alebo ak chcete "retro" – kanvička poteší tiež ako vkusný darček.

Dôkazom kvalitného remeselného spracovania je použitie silných medených nitov na spojenie jednotlivých častí, či klasický, konvenčný spôsob pocínovania vnútra kanvičky (nie priemyselná elektrolytická metóda).

Je praktická, je chic, skrátka pravá Francúzka!

Tradičná príprava kávy

Kanvicu vypláchnite horúcou vodou. Naplňte ju studenou vodou a na platničke priveďte k varu. Odstavte a vsypte odmerané množstvo jemne mletej kávy: na stredne silnú kávu použite 2 čajové lyžičky na 1 šálku, na silnejšiu kávu použite 3 čajové lyžičky na šálku. Zamiešajte a nechajte stáť cca 5 minút, aby sa usadila kávová usadenina. Pripravenú kávu nalievajte priamo do šálok alebo do servírovacej porcelánovej kanvice.

Servírovanie nápojov

Kanvička umožňuje udržať nápoje na servírovanie dlho teplé. Kávu pripravenú vo french press, prekvapkávači alebo inou obľúbenou metódou môžete na platničke na minimálnom stupni udržovať v kanvici teplú celý večer. Rovnako tak môžete podávať pripravený čaj či horúcu čokoládu.

Použitie medeného riadu na rôznych tepelných zdrojoch

Najvhodnejším tepelným zdrojom pri medenom riade je plyn, ale je možné ho používať aj na sklokeramickej doske a elektrickom sporáku.

Medenú kanvičku Mauviel je možné s použitím adaptačného disku používať aj na indukčnom sporáku.

Indukčnú platničku nikdy neprehrievajte, mohlo by dôjsť k tvarovému a farebnému poškodeniu kanvičky! Platničku zahrievajte postupne a nevyužívajte ju viac ako na dve tretiny výkonu.

Kanvičku umývajte ručne. Na čistenie a zachovanie vzhľadu medeného riadu použite pastu Copperbrill.

KÓD VÝROBCA: 4470-00

O značke MAUVIEL

MAUVIEL

Spoločnosť Mauviel pôsobí na trhu v oblasti kulinárstva už od roku 1830. Vo všetkých jej produktoch sa odráža typický francúzsky cit pre eleganciu a niekoľkoročná skúsenosť s výrobou produktov na varenie. Vlajkovou loďou tejto značky je excelentný medený riad, ktorý skvele vedie teplo. - Luxusný a odolný riad z medi, nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka - Široká ponuka štýlového vybavenia do kuchyne v nadčasovom dizajne - Vysoká kvalita, precízne remeselné spracovanie, dlhá životnosť

Vylepšujeme pre vás Kulinu!

Práve prebiehajú kľúčové zmeny v našom sklade, pre ešte rýchlejšie odbavenie vašich objednávok. Expedícia balíčkov je z tohoto dôvodu do 4.6.2020 pozastavená. Ďakujeme za pochopenie. Tím Kuliny.