produkt sa už nepredáva

Kastról na soté s liatinovou samopodlievacou pokrievkou Ø 28 cm bazalková Chistera

liatina

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Kastról na soté s liatinovou "samopodlievacou" pokrievkou Chistera zaistí, že čokoľvek v ňom varíte, je lahodné a delikátne. "Chistera Drop-Structure” na spodnej strane pokrievky napomáha priebežnej cirkulácii vody v hrnci a vytvára tak ideálne podmienky na pomalé varenie a dusenie. Varenie v riade Staub je veľmi jednoduché nielen vďaka overenému tvaru riadu, ale taktiež vďaka použitému materiálu.

Pri častom používaní sa na liatinovom riade vytvára prirodzená nepriľnavá vrstva vzniknutá z olejov, ktoré z pripravovaných pokrmov preniknú do pórov liatiny. Poprední šéfkuchári milujú liatinový riad Staub aj pre jeho ďalšie mimoriadne vlastnosti: dlho uchováva teplo, zvýrazňuje chuť pokrmu a je prakticky nezničiteľný.

Riad Staub so svojim typickým dizajnom vytvára spojenie medzi sporákom a Vašim stolom, takže môžete servírovať priamo z neho. Vaše jedlo si udrží správnu teplotu a na stole bude vyzerať krásne.

Kastról na soté s liatinovou samopodlievacou pokrievkou Chistera v skratke:

 • Ideálny na prípravu rizota, ratatouille, pečených zemiakov, dusenie či opekanie mäsa
 • Inovatívna pokrievka s Drop-Structure Chistera na zvláčňovanie pokrmu počas varenia
 • Vyrobený zo smaltovaného liateho železa s excelentnou tepelnou vodivosťou
 • Vnútorný povrch je čierny s matnou úpravou
 • Trvanlivý a stálofarebný, odolný proti korózii aj odštiepeniu
 • Hladké dno na použitie na všetkých typoch varných zdrojov vrátane indukcie
 • Možno ho použiť taktiež v rúre do 250 °C
 • Nadčasový, elegantný dizajn vhodný aj na servírovanie
 • Ergonomické rukoväti Staub pre pohodlné uchopenie
 • Po použití stačí umyť horúcou mydlovou vodou a utrieť dosucha
 • Vyrobené vo Francúzsku

Drop-Structure Chistera

Inovatívne liatinové pokrievky s Drop-Structure Chistera pre zvláčňovanie pokrmu navrhol dizajnér Samuel Accoceberry, ktorý s francúzskou značkou Staub spolupracuje už dlhé roky.

Oproti iným, vypuklým pokrievkam, ktoré kondenzovanú vodu uvoľňujú až pri krajoch hrnca, nové pokrievky Chistera majú tú schopnosť, že kondenzovaná voda steká rovnomerne po kvapkách do celého pripravovaného pokrmu. Jedlo sa tak počas varenia nevysušuje.

Špeciálna štruktúra na spodnej strane pokrievky zbiera odparovanú vodu a vďaka dokonalému tvaru urýchľuje jej cirkuláciu v hrnci. Ak sa vytvorí dostatočne veľká kvapka, vracia sa späť do hrnca. Vzhľad štruktúry pokrievky bol inšpirovaný tvarom prútenej rakety chistera z baskickej hry Pelota, s pomocou ktorej sa chytá a odhadzuje lopta. Pokrievka tak vďaka podobnému princípu umožňuje optimalizovať výsledky varenia tým, že vracia odparenú vodu späť do procesu varenia.

KÓD: ST12612885

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu