produkt sa už nepredáva

Kuchársky nôž Damasteel 20 cm PC

Performance Cut, v darčekovej drevenej kazete

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Kuchársky nôž Damasteel je robustný, ťažký nôž so širokou čepeľou jemného a pritom odolného ostria. Chrbát noža a čepeľ sú ľahko prehnuté a zužujú sa do špičky. Vďaka tomu je možné kuchársky nôž využiť skutočne všestranne, na čistenie a krájanie zeleniny, mäsa či sekanie kotliet. Je vhodný tiež na kolískové krájanie byliniek, zeleniny alebo orechov. Špička noža pritom zostáva pevne na pracovnej ploche a ostrím pohybujete nahor a nadol. Kuchársky nôž má jednu širšiu stranu, pomocou ktorej môžete rovnomerne filetovať kusy rýb.

Séria Damasteel

 • Neprekonateľne ostré nože zo špičkovej nehrdzavejúcej ocele Damasteel
 • Čepeľ s krásnou charakteristickou kresbou damascénskej ocele
 • Excelentné, odolné ostrie vyrobené technológiou Performance Cut
 • Kované z jedného kusa
 • Tvrdosť cca 60 HRC Rockwellovej stupnice
 • Ergonomické rukoväti z matnej nehrdzavejúcej ocele Cromargan®
 • Záštita pre bezpečnú manipuláciu
 • Profesionálne bezšpárové spracovanie pre dokonalú hygienu
 • Kontrola ostria laserom
 • Ľahko sa čistí, odporúčame ručné umývanie
 • Atraktívne balenie – drevená darčeková kazeta
 • Produkt získal mnohé medzinárodne uznávané ocenenia za dizajn

Nože zo série Damasteel sú skutočnými umeleckými dielami, v ktorých sa snúbi estetika damascénskych čepelí s možnosťami najmodernejších výrobných postupov. Sú dokonalým darčekom pre tých, ktorí dokážu oceniť nielen vynikajúce rezné vlastnosti a trvanlivosť ostria, ale aj jedinečnosť každého noža.

Nôž z damascénskej ocele poznáte na prvý pohľad. Charakteristická kresba na čepeli noža Damasteel WMF vzniká špecifickým spojením rôznych materiálov PMC 27 a RWL 34 v cca 120 vrstvách, brúsením a následným jemným leptaním kyselinou. Bezchybné spracovanie s hladkým prechodom medzi rukoväťou a záštitou zaručuje optimálnu hygienu. Nože sa ľahko čistia, postačí ich opláchnuť pod tečúcou vodou.

Spoločnosť WMF vyrába pomocou technológie Performance Cut nože nevídanej kvality, ktorých životnosť je dokonca dvakrát dlhšia, než požadujú normy. Vďaka plochému výbrusu majú čepele nožov Damasteel veľkú odolnosť proti poškodeniu či vylomeniu pri zachovaní excelentnej rezacej schopnosti. Tieto nože si navyše svoju ostrosť udržia po neskutočne dlhú dobu.

Použité technológie a materiály

Na výrobu nožov bol použitý Damasteel, švédsky damašek vyrábaný metódou práškovej metalurgie, ktorého výroba bola patentovaná v roku 1996. Ide o jednu z najlepších nožiarskych ocelí vôbec. Kombinuje vlastnosti dvoch ocelí: RWL-34 a PMC-27. RWL-34 je sama o sebe špičkovou oceľou, ktorá dodá nožu tvrdosť (zodpovedá zložením nožiarskej oceli ATS-34 s prídavkom 0,2 % vanadu). Vďaka mäkkej oceli PMC-27 (zodpovedá nožiarskej oceli 12-C-27) je damasteel úžasne húževnatý pri excelentnej stabilite ostria.

Prášková metalurgia spočíva v tom, že je roztavený kov rozprášený tryskou a následne ochladený do pevného stavu. Vzniknutý prášok sa lisuje vo vákuu a v teplotách blízkych taveniu do homogénneho bloku. Výsledný materiál má niektoré lepšie vlastnosti ako materiál rovnakého zloženia získaný pomocou konvenčnej metódy. Pomocou práškovej metalurgie totiž môžeme obohatiť oceľ o veľké množstvo uhlíka a ďalších legúr, čo tradičnou cestou nie je možné.

Oceľ Damasteel sa vyrába tak, že pri násype prášku pred lisovaním sa striedavo vrstvia prášky z dvoch nehrdzavejúcich ocelí: RWL-34 a PMC-27. Blok získaný zlisovaním sa spracováva do rôznych vzorov, ktoré sa na povrchu hotovej vyleštenej čepele zvýraznia chemicky. Čepeľ sa v konečnej fáze leptá, aby vynikla jej krásna kresba. Výhodou Damasteelu, oproti tradičnej uhlíkovej, kováčsky zváranej damaškovej ocele, je jeho odolnosť proti korózii.

Špeciálna technológia Performance Cut spája výhody tradičného kovania a výhody moderných výrobných postupov. Výsledkom je ostrie najvyššej kvality. Rozhodujúce pre vynikajúcu kvalitu noža je taktiež presné vybrúsenie v konštantnom uhle. Je to práve plochý výbrus, ktorý robí nože tak ostrým.

Záštita je integrovaná ako súčasť čepele z jedného kusa ocele. Zabezpečuje správne rozloženie váhy, chráni prsty pred skĺznutím na ostrie a zaisťuje presné ovládanie noža.

Ergonomická rukoväť je vyrobená z vysoko kvalitnej matnej ušľachtilej ocele Cromargan®, ktorá obsahuje 72 % ocele, 18 % chrómu a 10 % niklu. Ide o materiál trvanlivý, nehrdzavejúci, odolný proti potravinovým kyselinám. Ľahko sa čistí.

Údržba nožov WMF

Nože Damasteel nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu. Pre takto vysoko kvalitné nože sa odporúča ručné umývanie pod tečúcou vodou, ktoré je voči nožom šetrnejšie a taktiež omnoho rýchlejšie.

Brúsenie nožov WMF

Každý nôž je potrebné z času na čas nabrúsiť, v ideálnom prípade by sa však mal po každom použití obtiahnuť ocieľkou. Na brúsenie nožov série Damasteel PC odporúčame keramickú ocieľku (nutné brúsiť pod uhlom 13°) alebo obťahovaciu brúsku WMF (nôž veďte po brúske naplocho).

KÓD: WM1880399998

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu