Moderné varenie v kotlíku

1

Polievka z repy s mozzarellou


Obed | Bezlepkové | VegetariánskeJednoduchá príprava

2Červená repa zažíva doslova boom. Dostupná zelenina plná prospešných látok je nielen súčasťou detoxu, ale nájdete ju aj na jedálnych lístkoch luxusných reštaurácií. Táto koreňová zelenina dodá každému pokrmu krásnu farbu a vďaka svojej šťavnatosti sa dá použiť takmer na čokoľvek. Môžete napríklad vyskúšať náš recept, ktorý vznikol v spolupráci s food blogermi P&G Foodies. Výdatná polievka z pečenej repy vyzerá výborne, ešte lepšie chutí, zahreje a je doslova vzpruhou v jesenných dňoch!

 

3

Príprava 10 min / varenie 75 min
4 porcie
1 kg repy (môžete namiešať červenú aj žltú)
2 lyžice jablčného octu
2 lyžice olivového oleja
1 lyžička soli
600 ml vývaru
200 ml mlieka
4 lyžice kyslej smotany
Čierne korenie
Drvený fenikel
Podáváme s mozzarella, kelové chipsy

 

Postup

Rúru zohrejeme na 190°C. Olúpanú repu nakrájame na kocky s veľkosťou 2 cm, premiešame ju s 2 lyžicami jablčného octu, 1 lyžičkou soli a olivovým olejom. Preložíme do hlbšej panvice, ktorú je možné použiť v rúre. Pečieme pod pokrievkou alebo prikryté alobalom cca 50 minút. Potom odkryjeme a pečieme ďalších 10 – 15 minút. Keď je repa mäkká, preložíme ju do kastrólika a rozmixujeme spolu s vývarom na hladkú hmotu. Krátko povaríme a podľa potreby a požadovanej konzistencie pridáme mlieko. Dochutíme soľou, korením a štipkou drveného feniklu. Podávame s kyslou smotanou a mozzarellou.

TIP. Dolaďte si varenie produktmi
značiek Emile Henry, Eva Solo, Bamix, Staub, Blomus.

sk_produkt_1sk_produkt_2sk_produkt_3sk_produkt_4sk_produkt_5sk_produkt_6

_MG_3819_3

skKERAMICKÝ HRNEC
MARMITE
OD EMILE HENRY

Keramický hrniec Marmite od Emile Henry je nostalgickým návratom k francúzskym tradíciám. Nie je to obyčajný hrniec, je to kotlík. Jeho oblý tvar umožňuje rovnomerné varenie aj efektívne premiešavanie a vďaka hlbšiemu uzatvorenému tvaru hravo rozmixujete zeleninové polievky priamo v ňom. Zvládne taktiež šťavnaté ragú, hladké omáčky aj silný vývar. Veľkorysý objem pojme až 4 l. Výrobky zo série Flame® je možné používať nielen v rúre, ale aj na sporáku. S „čarodejníckym“ kotlíkom v kuchyni vyčarujete naozaj skvelé jedlo. 

 

O autoroch

600x600_04

Petr&Gabi Foodies - to je mladý pár sympatických food blogerov. V ich živote hrá jedlo dôležitú úlohu - obaja totiž zastávajú názor, že jedlo ovplyvňuje stav tela aj našu psychiku. S receptami od P&G Foodies sa budete teraz v Kuline stretávať pravidelne. Vždy v ňom nájdete pomocníkov z nášho obchodu, skvelé nápady Gabi a Petra a hlavne kvalitné suroviny. Inšpirujte sa zdravým jedlom plným chutí. www.pgfoodies.com