Oslavujeme 5. výročie

Rozhovor: Zbyšek Pertlíček

ZBYSEK

Kulina na Slovensku oslavuje! Prečítajte si rozhovor s majiteľom a zakladateľom firmy Zbyškom Pertlíčkom, v ktorom hodnotí pôsobenie Kuliny na slovenskom trhu. Prezradí vám ale napríklad aj to, čo mu manželka (ne)uvarí na večeru.

Kulina oslávi 7. novembra piate výročie pôsobenia na Slovensku. Ako by ste zhodnotili uplynulých päť rokov?

Zbyšek: Myslím si, že v našom segmente na internete sme si vybudovali jednoznačne vedúcu pozíciu. Väčšina zákazníkov má naozaj radosť, že sa dostane k exkluzívnej ponuke a k takej pestrej palete značiek, akú Kulina ponúka. Za tých päť rokov sme obrat desaťkrát znásobili. Takže to hodnotím pozitívne, pretože sa nám podarilo docieliť v prepočte na počet obyvateľov obrat porovnateľný s domácim trhom v ČR.

Dalo by sa povedať, že Slovensko bolo po úspešnom pôsobení Kuliny v Českej republike jasnou voľbou, kam expandovať, ale bolo to naozaj tak?

Zbyšek: Áno, bolo :-). Už pred vstupom na slovenský trh si nás mnoho slovenských zákazníkov našlo a nakupovali na českom e-shope. Plne lokalizovaný vstup na slovenský trh bol teda úplne logický. Aj vzhľadom na minimálnu jazykovú bariéru a rovnakú mentalitu zákazníkov bola expanzia na Slovensko prioritou.

Aký bol za tých päť rokov najpredávanejší produkt/značka na Slovensku?

Zbyšek: Najpredávanejšia značka je WMF. Je to nemecká značka s dlhou históriou, s ktorou sme celú Kulinu odštartovali a stále je pre nás jednou z najvýznamnejších vo všetkých krajinách, kde Kulina pôsobí.

A čo vy a slovenská kuchyňa? Uvarí vám manželka doma napríklad halušky?

Zbyšek: Neuvarí. Naše „národné“ jedlo sú špagety :-). Slovenská kultúra k nám domov neprenikla.

Chystáte pre slovenských zákazníkov nejakú narodeninovú akciu? Akú? Na čo sa môžu tešiť?

Zbyšek: Najväčšou udalosťou tohto roka je spustenie nového webu, ktorý výrazne spríjemní a zrýchli nákup a zároveň podporuje všetky moderné technológie a je plne prispôsobený na použitie v mobilných telefónoch a tabletoch. Najväčší darček je teda web a špeciálne pre slovenských zákazníkov chystáme milé prekvapenie do každého balíka.

vizual_sk

*Darčekový poukaz je možné využiť iba na jeden nákup v hodnote nad 150 EUR.