WMF

Panvica na palacinky Ø 27 cm Durit Protect Plus

liaty hliník s nepriľnavým povrchom

 • 51,40 €
 • na sklade 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Panvica na palacinky Durit Protect Plus od osvedčeného nemeckého výrobcu WMF ocení každý milovník tohto pokrmu. Aké palacinky sú vaše obľúbené, klasika od babičky s jahodovou marmeládou, mamičkina verzia s tvarohom a rumovými hrozienkami hojne posypaná vanilkovým cukrom alebo dávate prednosť modernej slanej verzii, napríklad s lososom a strateným vajíčkom? S nepriľnavou a zároveň veľmi ľahkou panvicou z liateho hliníka od WMF pripravíte s prehľadom a jednoducho palacinky a omelety na sto spôsobov.

Francúzska verzia sladkých palaciniek je známa pod označením "crêpes", so slaným variantom sa v reštauráciách, bistrách a cukrárňach stretnete pod označením "galettes". Pravé bretónske galettes sú pripravované z pohánkovej múky.

Či už po francúzsky alebo po česky, príprava palaciniek a najrôznejších omeliet bude pre vás teraz hračkou. Koniec pripalovaniu, ťažkopádnemu obracaniu palaciniek v panvici s vysokým okrajom a vyhadzovanie zoškrabaných nepodarených kúskov! V ruke máte pomocníka, s ktorým hravo zvládnete pripraviť celú hromadu voňavých palaciniek, jednu ako druhú.

Jadro panvice je vyrobené z hliníka, čo je materiál, ktorý vyniká ľahkosťou, vysokou stabilitou a perfektnou tepelnou vodivosťou. Panvica sa tak nielen rýchlo a rovnomerne po celom povrchu zahreje na požadovanú teplotu, ale je aj veľmi jednoduché počas varenia príslušné teploty korigovať a udržovať.

Nemusíte sa tak obávať, že budú palacinky vo vnútri nedopečené a na okraji či povrchu spálené. Budú sa opekať rýchlo a rovnomerne. To vám ušetrí nielen námahu a čas, ale aj cennú energiu.

Plochý tvar panvice s veľkým nízkym, takmer nerozoznateľným okrajom umožňuje veľmi jednoduché obracanie palaciniek a omeliet. Manipuláciu s panvicou zjednodušuje nekĺzavá rukoväť, ktorá perfektne sedí v ruke. Prebuďte v sebe majstra palaciniek a ohromte svoji priateľov efektným otáčaním – vyhadzovaním palaciniek do vzduchu.

Nepriľnavá povrchová úprava Durit Protect Plus je vysoko trvanlivá a odolná proti poškrabaniu.

 • Nepriľnavá povrchová úprava Durit Protect Plus
 • Ideálna na prípravu jemných tenkých palaciniek
 • Neodolateľné francúzske sladké "crêpes" aj slané "galettes"
 • Vyrobená z hliníka – ľahký materiál s vynikajúcou tepelnou vodivosťou
 • Rýchle a rovnomerné zahriatie, teplotu je možné dobre korigovať
 • Plochý tvar panvice s nízkym okrajom na veľmi jednoduché obracanie
 • Ergonomicky tvarovaná rukoväť vyrobená zo špeciálneho žiaruvzdorného plastu
 • Zdravé varenie s minimálnym množstvom tuku
 • Panvica je vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukcie
 • Dobre a rýchlo sa čistí, umývajte ručne
 • 2 roky záruka na nepriľnavý povrch

Tipy na smaženie:

Oleje lisované za studena nie sú vhodné na smaženie na nepriľnavom povrchu, pretože sú pri vyšších teplotách nestabilné a ich zložky by sa mohli napojiť na nepriľnavý povrch a obmedziť tak jeho nepriľnavé vlastnosti.

Maslá či margaríny by sa nemali zahrievať na viac ako 150 °C (margarín cca 170 °C). Hodia sa napr. na smaženie vajíčok, palaciniek, obaľovaných potravín alebo rýb. Tuk pomaly zahrievajte, kým sa neobjavia malé bublinky, znížte príjem tepla, počkajte, kým tuk prestane bublať. Potom môžete začať smažiť.

Milovníkom varenia odporúčame na smaženie prepustené maslo. Neobsahuje vodu a bielkoviny, je vhodné na jemné smaženie aj na restovanie pri vysokých teplotách 190 °C – 210 °C. Má špecifickú chuť a odlišné vlastnosti od bežného stolného masla.

Bežne používané rastlinné oleje, napr. repkový, slnečnicový alebo zmiešané oleje, vydržia smaženie pri vysokých teplotách 190 °C – 220 °C. Sú vhodné na smaženie alebo fritovanie väčšiny potravín, predovšetkým ale na restovanie mäsa. Pri ich používaní dbajte na to, aby nebol zbytočne prepaľovaný. Ak začne olej dymiť, je rozpálený na príliš vysokú teplotu.

Stužené rastlinné tuky vydržia vysoké teploty 190 °C – 220 °C. Zvyčajne sa predávajú v blokoch, dobre sa porciujú. Sú ideálne na smaženie dozlatista. Sú vhodné na smaženie múčnych pokrmov (napr. palaciniek) a obaľovaných potravín (rezňov).

KÓD VÝROBCA: 05.7004.4291

O značke WMF

WMF

Nemecká precíznosť v spojení s najmodernejšími technológiami, to je WMF, značka s dlhoročnou tradíciou. Od roku 1853 vyrába mimoriadne kvalitné a vzhľadovo prepracované vybavenie do kuchyne a domácnosti s dlhou životnosťou.

Kód: WM0570044291
Značka: WMF
Séria: WMF Devil
Farba / rozmery: Ø 27 cm
Materiál: liaty hliník
nepriľnavý povrch Durit Protect Plus
nevhodné do umývačky riadu
rukoväť: plast
vhodné na indukciu