Riedel

Pohár Burgundy Grand Cru Sommeliers

1 kus v balení

  • 109,53 €
  • na sklade 2 ks
    ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440016
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 24,8 cm, V 1050 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Anglický magazín o víne Decanter popísal tento pohár Burgundy Grand Cru Sommeliers pri príležitosti porovnávacej degustácie ako „The finest Burgunder glass of all times, suitable for both young and old burgundies“ (Najlepší pohár na burgundské všetkých čias, vhodný pre mladé, ako aj zrelé burgundské.)

Ďalším nezvyčajným ocenením tohto jedinečného tvaru z roku 1957 je skutočnosť, že Museum of Modern Art (New York) vystavuje tento pohár vo svojej stálej expozícii.

Zlé jazyky však tento krásny výtvor nazývajú aj „goldfishbowl“ (akvárium pre zlatú rybku), pretože nádoba na pitie s objemom viac ako 1000 ml je jednoducho jedinečná. (Upozornenie: nikdy nenalievajte viac ako 150 ml.)

Ľahké vína sa v pohári Burgundy Grand Cru Sommeliers necítia dobre, ich nedostatočný výraz sa v ňom úplne stratí. Plné vína v nej naopak doslova „rozkvitnú“ a prezentujú aj tú najjemnejšiu arómu v netušenej plnosti a intenzite. Červené odrody vín s tenkou šupkou produkujú farebne menej intenzívne vína s kyslosťou, ktorá môže pôžitok z pitia úplne pokaziť.

Tvar pohára Burgundy Grand Cru Sommeliers kyslosť naopak integruje do ovocnej chuti. Víno z tohto jemne otvoreného tvaru plynie priamo na jazyk a posilňuje chuť ovocia a sladkých chuťových zložiek. Vďaka tomu sa v ústach rozvinie vzrušujúca hra ovocia s kyslosťou, ktorá harmonicky dopĺňa chuťový dojem z tohto vína.

Poháre Burgundy Grand Cru Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Grand Cru
  • Blauburgunder, Burgundské (červené), Gamay
  • Clos de Vougeot, Dornfelder, Echézaux, Moulin a vent
  • Musigny, Nuits Saint Georges, Pommard
  • Romanée Saint Vivant, Santenay
  • Volnay, Vosne - Romanée, Nebbiolo, Pinot Noir

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/16

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.