Riedel

Pohár Chablis/Chardonnay Sommeliers

1 kus v balení

  • 82,00 €
  • nedostupné, vypredané
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Niektoré z najušľachtilejších a najdrahších suchých bielych vín sa vyrábajú práve z tejto odrody pochádzajúcej z burgundskej oblasti a teraz pestovanej takmer vo všetkých vinárskych oblastiach na svete.

Najmä v zámorí sa popularita Chardonnay zakladá na jeho olejovitej štruktúre, vyváženej dubovej, maslovej chuti s nízkou kyslosťou. Z tejto odrody vznikajú vína s vysokým obsahom alkoholu, ktoré sa často nechávajú zrieť v malých dubových sudoch. Vinári do vína niekedy pridávajú kyselinu vínnu, aby vyvážili jeho nízku mieru kyslosti.

Pohár Chablis / Chardonnay Sommeliers je navrhnutý tak, aby nízku kyslosť vyvážil alkohol a bohatá aróma vína, zvýrazňuje jeho zamatovú, mäkkú štruktúru, vyzdvihuje ovocnú arómu a zaisťuje vínu dlhú, vyrovnanú dochuť. Tento klasický tvar od Riedela umožňuje mladým vínam prejaviť ich výraznú sviežosť, zatiaľ čo pri zrelších vínach podporuje orechovú, korenenú, minerálnu arómu, typickú pre túto odrodu.

Poháre Chablis / Chardonnay Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Albarino, Bourgogne Aligoté, Bordeaux (biele)
  • Burgundské (biele), Chablis, Chardonnay, Chenin Blanc
  • Corton-Charlemagne, Cortese, Hermitage blanc
  • Marsanne, Meursault, Montagny, Morillon, Pinot (Blanc, Grigio, Gris)
  • Rulandské, St. Joseph (blanc), Sauvignon blanc (Barrique)
  • Sauvignon-Sémillon (Barrique), Vernatsch, Viognier

Poháre SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/0

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.

Kód: RD44000WP
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 21,6 cm, V 350 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne