Riedel

Pohár Chardonnay Grape

2 kusy v balení

  • 65,54 €
  • na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD640497
Značka: Riedel
Séria: Riedel Grape
Farba / rozmery: v 21,7 cm, V 630 ccm
Materiál: krištáľ
strojová výroba
vhodné do umývačky riadu

Popis produktu

Riedel je inovátorom a tvorcom špeciálnych vínových pohárov, ktoré rozvinú chuť a vôňu najlepších svetových vín. Teraz prezentuje svoju najnovšiu kreáciu zo skla: sériu grape@riedel, ktorá predstavuje súčasný vrchol vývoja strojovo vyrábaných pohárov Riedel. Je pokračovaním technického vývoja známych sérií Sommeliers, Vinum, Vinum Extreme a „O“.

V grape@riedel sa snúbi inovatívna technológia s funkčnosťou. Stopka plynule ťahaná z jedinej kvapky dodáva poháru tvar a tvorí s ním jedinečný celok, ktorý by ste sotva rozoznali od ručne fúkaného pohára. Nová séria sa odlišuje kvapkovitým tvarom. Tento zvláštny charakterový znak znásobuje odraz svetla, a obohacuje tak pôžitok z vína o novú dimenziu – svetlom zaplavenú, intenzívnu farbu!

Najnovšie štúdie dokazujú, že nielen ľudí, ale aj hrozno vína možno od seba rozoznať na základe individuálnej DNA. Hrozno takpovediac zanecháva vo víne svoj „odtlačok prstov“. Vysoko funkčné poháre Riedel sú práve na tieto špecifické odlišnosti prispôsobené – práve tie definujú tvar, priemer a veľkosť pohára. Čím je pohár dokonalejší, tým markantnejší je chuťový zážitok, ktorý sprostredkuje.

Predstavením grape@riedel Riedel znova dokázal, že tvar a dokonalý zážitok z vína sú neodmysliteľne späté.

Poháre Chardonnay Grape Riedel odporúčame na:

  • Corton-Charlemagne, Monbazillac, Meursault
  • Montrachet, Morillon, Neu Welt Chardonnay
  • Picolit, Pouilly-Fuissé, Riesling, Riesling Smaragd
  • St. Aubin, Sauvignon blanc, Smaragd

KÓD VÝROBCA: 6404/97

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.