Riedel

Pohár Cognac V.S.O.P. Sommeliers

1 kus v balení

  • 87,78 €
  • na sklade 2 ks
    ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440071
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 16,5 cm, V 160 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Starý pohár na koňak je dávno preč! Roku 1988 hlavný degustátor Hennessy Yann Fillioux spoločne s Georgom Riedelom dumal nad koňakovým pohárom. Pri ochutnávaní z množstva tvarov pohárov so zaviazanými očami zastali pôvodné poháre rôznych veľkostí na polceste. Ukázalo sa, že tieto také obľúbené „balónové“ poháre majú príliš veľkú plochu výparu a príliš zdôrazňujú alkohol a jeho ostrosť.

„To ma nijako neprekvapuje,“ uviedol Yann Fillioux, „pri interných degustáciách v Hennessy už roky používame štíhle, maloobjemové poháre.“

Záver degustácie naslepo u Riedela. V prvom kole sme na doladenie tvaru a veľkosti pohára použili štandardnú kvalitu Hennessy (V.S.O.P.).

Ako výrazne najvhodnejší sa javil malý pohár Cognac V.S.O.P. Sommeliers s objemom 160 ml a rozšíreným otvorom. Kvalita V.S.O.P. v tomto tvare rozvinula karamelovú arómu bohatú na jemné finesy harmonicky previazanú s arómou dreva. Špička jazyka v ústach vníma ovocnosť, až v dochuti koňak rozvinie svoju povestnú ohnivosť. To činí chuťový zážitok príjemným bez toho, že by vynikla ostrosť alkoholu.

Pohár Cognac V.S.O.P. Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Armagnac jung
  • Brandy
  • Calvados
  • Cognac V.S.O.P.
  • Rum
  • vínny destilát

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/71

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.