Riedel

Pohár Loire Sommeliers

1 kus v balení

  • 87,78 €
  • na sklade 4 ks
    ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440033
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 23,5 cm, V 350 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Hľadajúc pravý pohár na Sauvignon Blanc, vydal sa Riedel na cestu okolo sveta, na ktorej sa podieľali stovky degustátorov vína a ktorá sa ukázala ako dosiaľ najnákladnejšie hľadanie na ceste za optimálnym tvarom čaše.

V decembri 1997 sa vo vínnej pivnici Carmel konal „Sauvignon Blanc Workshop“, v rámci ktorého sa demonštroval vplyv pohára na víno.

Vtedy sa ukázalo, že vtedajší pohár na Sauvignon Blanc zo série Vinum síce nechá uplatniť mnohotvárnosť hrozna, neumiestnila sa však o nič lepšie ako pohár na biele víno zo série Ouverture. Výsledky podnietili Riedela k ďalším degustáciám v Austrálii a na Novom Zélande, kde získal podobné výsledky a kde zvíťazili vždy tri tvary čaše.

Preto Riedel vyvinul prototypy, ktoré v sebe tvary tejto víťaznej trojice spájajú. Na jeho veľkú spokojnosť sa tieto novovytvorené tvary na workshopoch konajúcich sa v Bordeaux a v Rakúsku osvedčili a umiestnili sa podstatne lepšie než pôvodná trojica.

Pohár Loire Sommeliers od Riedela je vhodná na všetky vína Sauvignon Blanc: od čerstvých vín Loire s vysokým podielom minerálov až po vína zrejúce v dubových sudoch z Bordeaux. Vysoký, štíhly pohár sa stará o intenzívnu vôňu typickú pre túto odrodu. Chuť určuje vyváženosť ovocnosti a kyslosť s jemnou minerálnou dochuťou.

Poháre Loire Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Bordeaux (biele), Chenin Blanc
  • Coulée de Serrant, Gewürztraminer
  • Graves Blanc, Loire (biele), Pouilly-Fumé, Fumé Blanc
  • Rotgipfler, Sancerre, Sauvignon blanc
  • Sémillon, Sauvignon-Sémillon
  • Spätrot-Rotgipfler, Zierfandler

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/33

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.