produkt sa už nepredáva

Pohár Mature Bordeaux Sommeliers

1 kus v balení

Zavolejte nám na 0800 212 100 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Degustácie preukázali neskutočný potenciál starnutia prívlastkových vín z Bordeaux.

Vína stočené pred vyše sto rokmi a perfektne uskladnené sa dokonca aj dnes ukazujú vo svojej najlepšej kondícii. Neskoro dozrievajúce odrody s malými plodmi s hrubou šupkou vynášajú v dobrých ročníkoch extrémne plné vína s masívnymi trieslovinami, ktoré vyžadujú dlhodobé uskladnenie vo fľašiach, aby dosiahli skutočnú zrelosť. Vyzreté vína sa vyznačujú tým, že majú lepšiu chuť ako vôňu.

Tóny buketu pripomínajú huby a lesnú pôdu. Niektoré vône môžu byť veľmi prenikavé. Príliš veľký pohár by takúto arómu zbytočne vyzdvihol.

Z tohto dôvodu odporúčame pre potešenie vašich chuťových buniek pohár stredného objemu. Koncentruje zrelú ovocnú chuť, zvýraznením kyslosti dodáva ráz a živo sa prejavia zvyšné triesloviny.

Poháre Mature Bordeaux Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Bordeaux (vyzreté)
  • Zweigeltrebe

SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD: RD44000R

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu