Pohár Montrachet Sommeliers Riedel

Kód: RD440007
Outlet
Značka: Riedel
€82 –19 %
Pohár Montrachet Sommeliers Riedel
€82 –19 % €66,21
Skladom (1 Ks)

Montrachet je vinárska oblasť v Burgundsku, z ktorej pochádzajú najušľachtilejšie a najdrahšie biele vína na svete.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Montrachet je vinárska oblasť v Burgundsku, z ktorej pochádzajú najušľachtilejšie a najdrahšie biele vína na svete.

Mikroklíma, kvalitná pôda a poloha tejto vinice v spojení s odrodou hrozna Chardonnay a jej klasickým spôsobom pestovania už po stáročia zakladajú slávu týchto veľkých vín. Ide o monumentálne, komplexné, husté vína, vyznačujúce sa vysokým obsahom alkoholu a umiernenou kyslosťou.

Pohár Montrachet Sommeliers je veľký, baňatý, so širokým otvorom. Nápoj navedie predovšetkým na okraj jazyka, citlivý na kyslú chuť, čím akcentuje kyslosť vína, ktoré tým získa na ušľachtilosti a výraze.

Bohatá ovocná chuť neskoro zberaných vín a sladké aromatické zložky z dreva, v ktorom bolo víno skladované, tvoria harmonický celok. Veľký objem pohára Montrachet Sommeliers poskytuje plnému buketu dostatočný priestor, aby mohol predviesť svoju rozmanitosť, a víno vďaka tomu pôsobí síce plne, nie však príliš koncentrovane a plocho.

Poháre Montrachet Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Burgundské (biele), Chardonnay
  • Corton-Charlemagne, Mersault
  • Montrachet, Chardonnay z Nového sveta
  • Pouilly- Fuissé, St. Aubin

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

Dodatočné parametre

Kategória: Poháre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Typ produktu: Poháre
Materiál: Sklo
Séria: Riedel Sommeliers
K překladu: CZ AUTO
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400