Riedel

Pohár Rheingau Sommeliers

1 kus v balení

  • 87,78 €
  • na sklade 1 ks
    ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440001
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 20,6 cm, V 230 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Na základe svojho charakteru sa biele vína zo severných vinárskych oblastí (Moselsko, Porýnie, Franky, Weinviertel) v tomto tvare pohára uplatnia výnimočne dobre.

„Mladé“ (ľahké – suché) vína s vyššou kyslosťou a delikátnou ovocnou chuťou sa môžu vďaka tomuto vysoko estetickému tvaru so „spojlerom kyslosti“ (okraj pohára) dokonale rozvinúť. Tvar pohára Rheingau Sommeliers nás vďaka podvedomému reflexu prinúti nadvihnúť špičku jazyka, aby sa víno, vedené v jemnom lúči, dostalo do styku s ním ako prvé.

Chuťové poháriky, ktoré reagujú na sladké, sa koncentrujú práve v tejto oblasti, čo výrazne podčiarkne ovocnú chuť vína. Špička jazyka je okrem toho citlivá na teplotu a veľmi vnímavá pri ochutnávaní.

Vnímanie chuti vína je tak veľmi výrazne ovplyvnené funkčnosťou pohára. Mladé biele vína sa podávajú vychladené a majú veľmi jemné zvyšky oxidu uhličitého z procesu kvasenia, ktoré na špičke jazyka ucítite ako jemné perlenie.

Výrazná kyslosť sa prezentuje ako chuťový zážitok, a preto ju vnímame ako typickú a príjemnú. Okraj jazyka, ktorý vníma kyslosť, nepríde vďaka štíhlemu vytekaniu z tohto tvaru do kontaktu s vínom. Víno svižne preplynie na koreň jazyka, kde z neho príjemné tóny horkých mandlí v dopade a dochuti vína vyvážia a predĺžia pôžitok.

Poháre Rheingau Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Veltlínske zelené, Orvieto Classico
  • Pinot (blanc, Grigio, Gris), Rizling (kabinet)
  • Veltlínske červené, Rulandské
  • Scheurebe, Sylvaner
  • Vernaccia, Vlašský rizling

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/01

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.