produkt sa už nepredáva

Pohár Riesling Grand Cru Sommeliers

1 kus v balení

Zavolejte nám na 0800 212 100 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Stuart Pigott, anglický novinár špecializujúci sa na víno, si splnil svoj sen. Na svetové turné boli starostlivo vybraté najlepšie rizlingy ročníka 1990 (okrem suchého neskorého zberu).

Potom, čo vďaka rozšíreniu po celom svete dominovala predstavám o ideálnej chuti odroda bieleho vína chardonnay, mali novinári v Paríži, Londýne a New Yorku poukázať na kvality rizlingu. Na to bol však potrebný vhodný pohár.

Riedel zaslal návrhy z aktuálneho sortimentu a voľba padla na pohár na víno, pôvodne navrhnutý pre odrodu sangiovese (Chianti). Pigott a pestovatelia vína vyhlásili tento tvar po ochutnávkach z najrôznejších pohárov za ideálny. Zvlášť veľký dojem na nich urobila pre túto odrodu typická, jednotvárna intenzita vône (broskyňová), ktorou sa rizlingy v gradácii neskorého zberu v tomto pohári prejavujú.

Vďaka vysokému podielu extraktov a alkoholu (13 stupňov a viac) je typická výrazná kyslosť integrovaná v ovocnej aróme. Vajcovitý tvar poukazuje na kyslosť natoľko, aby zostala zachovaná ušľachtilosť a minerálny ráz. Víno stráca na šírke a ťažkosti (vysoký obsah alkoholu) a získava na elegancii. Mnohovrstevnatosť rizlingu tak v ústach vnímame harmonicky.

Poháre Riesling Grand Cru Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Alsace Grand Cru, Jurancon sec, Tramín korenený
  • Veltlínske zelené, Rizling (neskorý zber)
  • Sémillon, Smaragd (suchý neskorý zber)
  • Vouvray

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD: RD440015W

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu