Smoothie pre zdravie

 

Smoothie

Prečo piť smoothie

Smoothies sú jednoduchým, chutným a účinným spôsobom, ako do svojho jedálnička dostať dostatok ovocia, zeleniny a vitamínov.

Ruku na srdce, naozaj dokážete zjesť tých ideálnych 5 porcií zeleniny a ovocia denne? A budú ich vaše deti jesť? Neobľúbenú zeleninu môžete do svojho smoothie ľahko prepašovať. Smoothies nie sú populárne len tak pre nič za nič. Sú pravdepodobne najjednoduchším a najchutnejším spôsobom, ako sa stravovať zdravšie.

Domáce smoothies sú lacnejšie, máte kontrolu nad tým, čo do nich dávate, a máte množstvo možností. Ak ich chcete stabilne zaradiť do svojho jedálnička, kľúčom k úspechu je dobré plánovanie, nákup kvalitných surovín a príprava všetkého potrebného. Čo potrebujete na prípravu smoothie?

Mixer na smoothie

Smoothie mixér

Kvalitný stolný mixér je základným nástrojom. Vo výkonnom mixéri môžete spracovať nielen ovocie a zeleninu, ale pripraviť napríklad aj domáce orechové maslo, ktoré dodá ďalšiu porciu bielkovín a zdravých tukov. Zvládne aj ľad, čo oceníte najmä v lete, keď si deti pochutnávajú na domácej ovocnej ľadovej drti. Špičkový výkon ponúkajú najmä mixéry Vitamix alebo KitchenAid v rade Power Plus.

Odporúča sa mať mixér trvalo umiestnený na kuchynskej linke a pripraviť si ingrediencie vopred, pretože ráno nie je času nazvyš. Mixér však môže byť aj ozdobou vašej kuchyne. Môžete si vybrať z obľúbeného retro štýlu radu KitchenAid Artisan, dizajnovej elegancie radu Alessi Plissé alebo futuristických kúskov radu Zwilling Enfiniga.

Smoothie maker

Smoothie maker

Stolný mixér je skvelá investícia, ak ho budete využívať naplno. Chcete pripravovať len smoothie a potrebujete len rýchleho, praktického pomocníka, ktorý nezaberie veľa miesta? Potom je najlepšou voľbou smoothie maker. Mixujete priamo v nádobe, ktorá potom slúži ako cestovná fľaša. Minimum náčinia, maximálne pohodlie. Väčšina modelov obsahuje 2 nádoby na pár alebo 2 dávky smoothie za sebou.

Lis na citrony

Odšťavňovač citrusov

Máte radi citrusy? Stačí rozkrojiť citrón, pomaranč alebo grapefruit a vyžmýkať ich. Najlepší džús v krabici sa jednoducho nemôže rovnať domácemu citrusovému freshi. A pohár vlažnej vody s citrónom ráno je pre mnohých wellness guru povinnosťou. Najlepšou voľbou je lis na citrusy alebo odšťavovač.

Fľaša na smoothie

Fľaša na smoothie

Smoothie zvyčajne pijeme ráno ako raňajky alebo desiatu. Do auta, do posilňovne, do práce, sú to ideálne raňajky na cesty. Ak fľaša nie je príslušenstvom mixéra, je dobré si ju zaobstarať. Vyberte si fľaše z ekologického plastu alebo nehrdzavejúcej ocele a najlepšie so širším hrdlom. Pre jednoduchosť pitia a údržby. Smoothie býva husté, a ak do neho radi pridávate rôzne semienka, širšia fľaša vám uľahčí jeho pitie. Fľaše je možné umývať v umývačke riadu, ale stačí ich umyť po niekoľkých hodinách, lepšie je čistiť ich kefkou na detské fľaše. Nezabudnite ani na pitný režim. Pozrite si naše tipy, ako vypiť 2 litre tekutín denne.