Kód: MI49008
Značka: Microplane
Séria: Microplane Elite
Farba / rozmery: čierna / 27,6 x 7,6 x 2,8 cm
Materiál: nehrdzavejúca ušľachtilá oceľ
TPE (termoplastický elastomer)
vhodné do umývačky riadu

Popis produktu

S elegantnými strúhadlami ladných, splývavých tvarov vyrobenými z jedného kusa ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s plastickým okrajom bude pre vás príprava perfektných kulinárskych výtvorov čírou radosťou. Nová séria Elite od americkej značky Microplane® zahŕňa niekoľko typov vypuklých strúhadiel, ktoré sú dodávané s praktickým transparentným zásobníkom na nastrúhané suroviny, ktoré zároveň slúži ako odmerka a ochranný obal. Za svoju funkčnosť a nezvyčajný vzhľad získala séria právom ocenenie Red Dot Design Award.

Hrubé strúhadlo vytvára silnejšie, väčšie kúsky než strúhadlo so strednou hrubosťou. Je optimálne na zvýraznenie štruktúry jednotlivých ingrediencií, ktoré vyniknú v servírovaných pokrmoch ako vizuálne, tak chuťovo. Hravo si poradí so všetkými druhmi syra, od mäkkej mozzarelly po najvyzretejšie ovčie pecorino alebo pikantný čedar. Zelenina aj ovocie všetkých druhov budú pripravené v priebehu pár chvíl. Stabilná protišmyková koncovka skvalitňuje používanie strúhadla na absolútne maximum.

 • Hrubé strúhadlo je univerzálnym pomocníkom na strúhanie syra, ovocia či zeleniny
 • Maximálne ostrá, extra široká strúhacia plocha s rozmerom 12 x 7 cm
 • Zvládne nastrúhať akýkoľvek syr, vajíčka alebo údeniny na prípravu lahodných nátierok
 • Zemiaky, cuketa, zeler alebo reďkovka na chrumkavé smažené či opekané placky
 • Hravo si poradí s uhorkou do jarného šalátu, ale aj s jablkami na prípravu vláčneho koláča
 • Strúhadlo so zaobleným tvarom je vyrobené z jedného kusa chirurgickej ocele
 • Okraj strúhadla z kvalitného plastu, vďaka ktorému na podložke nekĺže
 • Transparentný plastový kryt s protišmykovým zakončením má 3 praktické funkcie:
 • Ochranný obal na bezpečné uloženie + zásobník na nastrúhané ingredienciie + odmerka s objemom 250 ml
 • Na strúhadlo ho jednoducho nasuniete vďaka vytvarovaným drážkam
 • Séria Elite získala ocenenie za dizajn Red Dot Design Award: Honourable Mention 2013
 • Ostrosť strúhadla zabraňuje rozdrobovaniu a rozpadaniu potravín
 • Účinné a presné strúhanie bez zbytočnej námahy a tlaku
 • Ergonomicky tvarovaná rukoväť s mäkkým okrajom sa príjemne a bezpečne drží
 • Trvale ostrá funkčná časť z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele vyrobenej v USA
 • Možnosť zavesenia za otvor na rukoväti
 • Jednoduché čistenie pomocou špongie/kefky pod tečúcou vodou
 • Vhodné do umývačky riadu

Upozornenie: Vzhľadom na extrémne vysokú ostrosť strúhadiel odporúčame pre vašu bezpečnosť používať rukavice či chrániče prstov Microplane®!

Spoľahlivosť, efektivita a precíznosť kuchynských pomocníkov sú požiadavky nielen zo strany profesionálov, ale aj hobby kuchárov. Vysoko kvalitný výsledok chuti a vzhľadu pokrmov sa totiž v dnešnej dobe očakáva aj od domácej kuchárskej alchýmie, ktorá sa stala posadnutosťou a celosvetovým spoločenským fenoménom.

Séria Elite zaujme na prvý pohľad zaujme nezvyčajným, sviežim, mladistvým dizajnom, ktorý kombinuje elegantnú nehrdzavejúcu oceľ a moderné plastické materiály príjemné na dotyk. Strúhadlá s okrúhlym zakončením vyrobené z jedného kusa ocele majú širokú, vysoko efektívnu funkčnú časť a sú dodávané s praktickým plastovým krytom s tromi funkciami, ktorý vám prácu v kuchyni ešte viac spríjemní. Niet divu, že táto vizuálne aj funkčne atraktívna séria získala v roku 2013 prestížne ocenenie za produktový dizajn Red Dot Design Award: Honourable Mention.

Rodinná americká firma Microplane® so sídlom v Arkansase sa zameriava na výrobu revolučných, výnimočne ostrých kuchynských pomôcok od polovičky 90. rokov. Sortiment zahrňuje niekoľko desiatok strúhadiel určených na najrôznejšie použitie, ale na prvý pohľad najviac zaujmú úzke, podlhovasté strúhadlá Premium Classic. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných produktov, ktoré sa vyrábajú lisovaním (zúbky sú rovnako silné ako zvyšok funkčnej časti, a preto nie sú také ostré), používa Microplane® proces fotoleptania, ktorý s maximálnou presnosťou zaostruje hranu každého jednotlivého zúbka strúhadla. Vznikajú tak absolútne precízne, dokonale funkčné produkty, ktoré vám uľahčia a zefektívňujú prácu v kuchyni každý deň.

Firmu v roku 1967 založili otec a starý otec súčasného výkonného riaditeľa firmy, ktorým je Chris Grace. Od pôvodného zamerania na výrobu počítačových komponentov sa spoločnosť prepracovala až k súčasnej ponuke kuchynských pomocníkov, produktov určených na starostlivosť o telo a bez veľkého prekvapenia tiež nástrojov na opracovávanie dreva. O poctivosti značky vypovedá aj nasledujúci výrok: „V skutočnosti je to o ľuďoch, ktorí stoja za procesom výroby, pracujú na strojoch a vyrábajú naše prémiové produkty. To sú naši hrdinovia.“

KÓD VÝROBCA: 49008

O značke Microplane

Microplane

Americká značka Microplane® ponúka pestrú paletu kuchynských pomocníkov určených najmä na strúhanie. V sortimente nájdete klasické aj štvorstranné strúhadlá a hromadu ďalších špeciálnych pomocníkov. Všetky produkty spája 40 rokov skúseností a ultra ostrá čepeľ z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele vyrábaná v USA jedinečnou metódou fotoleptania.