produkt sa už nepredáva

Súprava nožov s blokom a ocieľkou 6-dielna Spitzenklasse Plus

4x nôž, 1x ocieľka, 1x blok

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Súprava nožov s blokom 6-dielna Spitzenklasse Plus WMF obsahuje:

  • Kuchársky nôž Spitzenklasse Plus 20 cm, č. výr.: WM1895486031
  • Nôž na chlieb Spitzenklasse Plus, č. výr.: WM1895816031
  • Nôž na mäso Spitzenklasse Plus 16 cm, č. výr.: WM1895206031
  • Univerzálny nôž Spitzenklasse Plus 10 cm, č. výr.: WM1895866031
  • Ocieľka 36 cm, č. výr.: WM1894656030
  • Blok drevený

Séria nožov Spitzenklasse Plus nadväzuje na tradičnú sériu nožov Spitzenklasse, ktorá je medzi nožmi klasikou. Čepele nožov z kovanej špeciálnej nožiarskej ocele zaručujú skvelé vlastnosti krájania a dlhotrvajúcu ostrosť po celej dĺžke čepele. Nitované časti rukovätí sú zo špeciálnej umelej hmoty a na rozdiel od série Spitzenklasse majú zaoblené hrany. Tento rad ponúka nože na všetky možné použitia, vždy s vhodným ostrím a správnym tvarom čepele.

V prípade kuchárskeho noža Spitzenklasse Plus 20 cm sú chrbát noža a ostrie ľahko prehnuté a zužujú sa do špičky, vďaka čomu ho môžete využiť skutočne všestranne. Kuchársky nôž má širokú, hrubú čepeľ na krájanie mäsa, rýb a zeleniny. Je vhodný aj na sekanie a kolískové krájanie byliniek, zeleniny alebo orechov. špička noža pritom zostáva pevne na pracovnej ploche a ostrím pohybujete nahor a nadol. Kuchársky nôž má jednu širšiu stranu, pomocou ktorej môžete rovnomerne filetovať kusy rýb.

Nôž na chlieb Spitzenklasse Plus má dlhú, hrubú, vrúbkovanú čepeľ. Jemne prereže tvrdú chlebovú kôrku a hladko nakrája chlieb na krajce. Nôž na chlieb krája aj ovocie bez poškodenia jeho štruktúry. Vďaka vrúbkovanej čepeli krája nôž na chlieb rovno a "prejde" čímkoľvek, čo chcete nakrájať bez toho, aby čepeľ skĺzla po povrchu. Vrúbkovanú čepeľ navyše nemusíte brúsiť.

Nôž na mäso Spitzenklasse Plus 16 cm sa výborne hodí na krájanie a porciovanie surového alebo pečeného mäsa. Má veľkú čepeľ, vďaka ktorej ľahko prekrojí jeho vlákna, a pri porciovaní pečeného mäsa zaistí, že z mäsa nevytečie šťava. S týmto nožom môžete krájať mäso aj na veľmi malé kocky alebo tenké prúžky.

Univerzálny nôž Spitzenklasse Plus 10 cm nakrája surovú zeleninu, tvrdé ovocie alebo tvrdé údeniny a salámy.

Pomocou ocieľky 36 cm môžete kvalitný nôž kedykoľvek ľahko a účinne naostriť, pretože aj ten najkvalitnejší nôž časom stráca svoju ostrosť. So správnou technikou a správnou ocieľkou z keramiky alebo chromo-vanádiovej ocele by ste mali nôž naostriť pred každým použitím, resp. po ňom.

KÓD: WM1892109990

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu