produkt sa už nepredáva

Tlakový hrniec 6,5 l Perfect Ultra bez vložky

Zavolejte nám na +421 944 836 652 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Tlakové hrnce a panvice naplňujte vždy maximálne do 2/3 celkového objemu. V nádobe je nutné nechať dostatok priestoru pre vytvorenú paru, v ktorej sa potraviny varia.

Tlakový hrniec 6,5 l Perfect Ultra bez vložky WMF v skratke:

 • Bez vložky
 • Vhodný na energeticky úsporné varenie, smaženie, dusenie či napr. zaváranie
 • Jednoduché ovládanie vďaka otočnému regulátoru All-in-one (združuje všetky funkcie: otvorenie/zavretie pokrievky, reguláciu pary a teploty)
 • Dva prednastavené stupne tlaku na jemné varenie zeleniny a rýchle varenie mäsa
 • Bezpečnostná poistka a mechanický indikátor tlaku na bezpečné otváranie
 • Digitálny merač času a tlaku s vizuálnou aj akustickou signalizáciou
 • Vyrobený z leštenej ušľachtilej nerezovej ocele 18/10 Cromargan®
 • Univerzálne dno TransTherm® pre dokonalý prenos tepla
 • Vhodný na všetky zdroje tepla vrátane indukcie
 • Ucho aj rukoväť sú vybavené ochranou proti plameňom
 • Vnútorná stupnica pre ľahšie meranie
 • Jednoduché čistenie vďaka odnímateľnej rukoväti
 • Hrniec a pokrievka sú vhodné na umývanie v umývačke riadu
 • Náhradné diely a príslušenstvo sú k dispozícii v našom obchode
 • Predĺžená záruka 3 roky!
 • Produkt získal ocenenie za dizajn: iF product design award

Tlakové hrnce Perfect Ultra sú vyrobené z leštenej ušľachtilej nerezovej ocele 18/10 Cromargan®, materiálu s výbornými úžitkovými vlastnosťami a minimálnymi nárokmi na údržbu. Odnímateľná masívna rukoväť tlakového hrnca je vybavená meračom času a teploty. Je v nej tiež zabudovaný viacúčelový otočný regulátor funkcií All-in-one, vďaka ktorému môžete jednou rukou ľahko ovládať otvorenie a zatvorenie pokrievky, vypúšťanie pary a zároveň regulovať teplotu. Dômyselná automatika na odvod pary následne zaručuje absolútnu bezpečnosť pri manipulácii.

Séria tlakových hrncov Perfect Ultra je vybavená dvoma prednastavenými stupňami tlaku na pohodlnejšie a presnejšie varenie. Prvý stupeň do 109 °C zodpovedajúci prvému oranžovému prúžku na indikátore tlaku je vhodný na jemnejšie varenie zeleniny a rýb. Druhý stupeň do 117 °C zodpovedajúci druhému oranžovému prúžku je prednastavený na varenie polievok, hydiny, veľkých kusov mäsa či napríklad gulášu, pozri tabuľku doby varenia.

Ďalšou veľkou výhodou tlakových hrncov je použitie univerzálneho dna TransTherm®, ktoré je vhodné na všetky druhy tepla vrátane indukcie. Dno rýchlo absorbuje teplo a rovnomerne ho potom prenáša na pripravovaný pokrm. Doba varenia v tlakovom hrnci je oproti bežnému spôsobu varenia až o 70 % kratšia, čo je šetrné k vitamínom a minerálnym látkam. Súčasne šetrí Váš čas a až 50 % elektrickej energie. Navyše vďaka špeciálnym vložkám môžete v tlakových hrncoch WMF variť aj niekoľko potravín naraz.

Pri varení vo vlastnej šťave zostávajú aróma a vlastná chuť potravín úplne zachované. Tlakový hrniec nájde vo Vašej kuchyni všestranné uplatnenie: možno v ňom variť polievky alebo „eintopfy“, dusiť a smažiť mäso, podusiť zeleninu alebo ju variť v pare, rozmrazovať mrazené potraviny, zavárať najrôznejšie ovocie a mnoho ďalšieho.

O použitom materiáli

Spoločnosť WMF využíva na výrobu väčšiny hrncov nerezovú ušľachtilú oceľ 18/10, nazvanú Cromargan®. „Crom“ v názve značí chróm, zostávajúcu časť názvu „argan“ bola odvodená od latinského slova argentum, čiže striebro. Názov tohoto materiálu tak trefne odkazuje na extra lesklý vzhľad hrncov, ktorý je spôsobený pomerne vysokým percentom niklu.

Vysoko kvalitná nerezová ušľachtilá oceľ Cromargan® vznikla zušľachtením ocele. Obsahuje 72 % ocele, 18 % chrómu a 10 % niklu. Ide o materiál trvanlivý, nehrdzavejúci, odolný proti potravinovým kyselinám. Cromargan® je krásne lesklý a zároveň sa ľahko čistí.

Nemecká spoločnosť WMF je už tradičným výrobcom kvalitného kuchynského vybavenia. Svoju skúsenosť za viac ako 160 rokov jej existencie prenáša aj do svojho sortimentu a spoločne s dizajnérmi význačných mien vytvára výrobky v praktickom a nadčasovom dizajne. Rovnako je to aj pri tlakových hrncoch série Perfect Ultra z dielne Metz & Kindler Produktdesign. Spoločnosť WMF poskytuje na tieto hrnce predĺženú záruku 3 roky.

KÓD: WM0796139990

Zobraziť celý popis produktuSkryť celý popis produktu