Kód: NM88336
Značka: Nachtmann
Séria: Nachtmann Petals
Dizajnér: Alvaro Uribe
Farba / rozmery: Ø v najširšom mieste 17 cm, v 28 cm
Materiál: krištáľ
vhodné do umývačky riadu

Popis produktu

Dizajnová kolekcia Petals vznikla v roku 2011 ako výstup zo súťaže Nachtmann NEXTGEN, ktorá hľadá mladých nádejných návrhárov po celom svete. V roku 2010 sa v spolupráci so slávnou dizajnovou školou Pratt Institute zamerala na New York: veľkomesto pulzujúce ohromnou energiou, kde šumí 800 jazykov a dialektov a inšpiráciu ponúka cez 600 galérií.

Kolekciu Petals navrhol víťaz súťaže Alvaro Uribe, mladý nádejný návrhár, ktorý ako študent Pratt Insitute New York porotu svojím návrhom jednoznačne presvedčil.

Motív okvetných plátkov ruží dodáva skleneným vázam a ďalším kúskom nádych ľahkej naturálnej krásy. Každý lístok bol do vzoru harmonicky zakomponovaný tak, že priamo lákajú k dotyku. Moderný a zároveň romantický dizajn kolekcie osvieži akýkoľvek prestretý stôl.

  • Výška vázy 28 cm, horný priemer 17 cm
  • Z dizajnovej kolekcie Petals
  • Vhodná napr. na luxusnú kyticu dlhých ruží alebo kráľovských ľalií
  • Spojenie štýlového vzhľadu a maximálnej funkčnosti
  • Žiarivé, priezračné krištáľové sklo
  • Zvýšená odolnosť proti rozbitiu
  • 100% bezpečné umývanie v umývačke riadu
  • Ohľaduplné k životnému prostrediu
  • Hmotnosť balenia 3668 g

Nachtmann NEXTGEN: súťaž a spolupráca

Už od roku 2008 môžu prestížne školy dizajnu nominovať svojich talentovaných študentov do súťaže Nachtmann NextGen, ktorá hľadá mladých nádejných návrhárov po celom svete. Nezávislá produktová návrhárka Stefanie Kubaneková v spolupráci s tímom Nachtmann vytvára pre každý projekt nové zadanie. Po zoznámení študentov s praktickou stránkou výroby skla priamo v sklárni v Nemecku nasleduje intenzívna fáza práce na samotnom návrhu.

Víťazný dizajn sa zhmotňuje z myšlienky vo finálny produkt: dizajnovú sériu vyrábanú pod značkou Nahtmann.

KÓD VÝROBCA: 88336

O značke Nachtmann

Nachtmann

Nemecké sklárne Nachtmann ponúkajú širokú paletu krištáľových produktov na rôzne príležitosti. V sortimente nájdete prepychové vázy, štýlové poháre a mnoho ďalších dizajnových produktov nielen do domácnosti. Luxusné bavorské sklo s tradíciou takmer 200 rokov vyniká precíznym remeselným spracovaním a nádherným dizajnom, ktorý vás očarí.