Deejo

Vreckový nôž ocean 37 g juniper High seas

 • 54,65 €
 • na sklade 2 ks
  ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: DJ1CB033
Značka: Deejo
Séria: Deejo tattoo
Farba / rozmery: čepeľ d 9,5 cm, zatvorený nôž d 11 cm, celková d 20,5 cm, h 0,9 cm, m 37 g
Materiál: borievkové drevo
francúzska martenzitická oceľ Z40C13
gravírovanie laserom
matné
rukoväť: martenzitická oceľ 2CR13

Popis produktu

Otvorené more, vlny a loď vydávajúca sa v ústrety exotickým diaľkam. Dynamický motív pre odhodlaných jedincov a dobroduhov dušou aj srdcom.

Vreckový nôž deejo nie je určený len na natieranie chlebov, krájanie syra a klobásy na outdoorových výletoch, a hoci by jeho vlastnosti mohli ohromiť aj najväčších dobrodruhov a s vášňou by ho použili napríklad na prerezanie lana pri výstupe na K2, slúži nôž prekvapivo na "prežitie" v meste.Jeho kompaktné rozmery, moderný dizajn a vysoká výkonnosť sú skrátka šité na mieru pulzujúcemu hektickému mestskému prostrediu. Vysoká miera štýlovosti kráča ruka v ruke s kvalitou vyhotovenia. Tradícia osobného nožíka vo vrecku dostáva druhú šancu na vlne old school s francúzskym šarmom.Deejo je život, zberateľská vášeň, vyjadrenie názoru a vašej jedinečnosti.

Ultraľahký vreckový nôž z ušľachtilej ocele s matným povrchom, je vybavený bezpečnostnou poistkou liner lock, ktorá zaisťuje bezpečnú manipuláciu aj uloženie noža. Laserové gravírovanie čepele je odolné rovnako ako tetovanie.Drevená črienka z koreňa odolného borievkového dreva je pevne usadená na rukoväti noža. Francúzska borievka má dlhotrvajúcu jemnú aromatickú vôňu jemného korenia, ktorá pridáva noži charizmu.

 • Ultraľahký vreckový nôž
 • Minimalistická konštrukcia
 • Z nehrdzavejúcej ušľachtilej food grade ocele Z40C13
 • 52 – 54 HRC
 • V-výbrus, symetrické ostrie
 • Horná šírka čepele 1,9 mm
 • Výrazne ostrá špička/hrot
 • Matná nehrdzavejúca oceľ s tetovaním
 • Rukoväť z ocele 2CR13 s drevenou črienkou
 • Bezpečnostná poistka liner lock
 • Tetovaný pomocou laserového gravírovania
 • Spona na opasok/spona na bankovky
 • Látkové vrecko na bezpečné uloženie
 • Dodávané v darčekovej magnetickej krabičke
 • Doživotná záruka na vady materiálu a výrobné chyby

Veľkosť

Dĺžka čepele 9,5 cm je na vreckový nôž s váhou 37 g nadštandardná a nôž je teda solídnou náhradou aj za bežný kuchynský/steakový nôž.

Oceľ

Použitá food grade oceľ čepele Z40C13 a rukoväť 2CR13 majú francúzsky pôvod.Aubert & Duval má v Krajine galského kohúta prestíž medzi producentmi ušľachtilých ocelí. Z40C13 obsahuje 13 % chrómu, vďaka čomu je čepeľ odolnejšia proti korózii a pripravená na outdoorovú záťaž.

Tetovanie

Dekoratívne gravírovanie sa robí laserom a je trvalé, pretože nedochádza iba k zafarbeniu, ale vypaľovaniu motívu do povrchu materiálu. Nože deejo sú tetované 2 spôsobmi, buď priamo do ocele čepele alebo inverzne do titánovej vrstvy.

Konštrukcia

Bezpečnostná uzamykacia poistka čepele typu liner lock* je spoľahlivá a dômyselne umožňuje jednoduché otváranie a zatváranie noža a fixáciu čepele. Všetky vreckové nože deejo majú tzv. tŕň, ktorý zamedzí nadmernému otvoreniu noža. Nôž je možné jednoducho zložiť stlačením spodnej časti rukoväti s označením "press", v rozloženom stave je čepeľ dokonale a pevne stabilizovaná. V zadnej časti nájdete sponu na opasok použiteľnú aj ako klipsu na bankovky. Aj v prípade, že sa nechystáte nôž nosiť uchytený, je vhodné ponechať sponu ako súčasť noža, pretože pomáha stabilizovať stredový čap.

*Priamy vložkový systém vyvinutý nožiarom Michelom Walkerom, kde je samotné blokovanie integrované v rukoväti. Posunutím vložky na stranu dochádza k uvoľneniu fixácie čepele.

Ostrenie

Vreckové nože deejo majú mimoriadnu ostrosť, ktorá je dosiahnutá ručným brúsením v priebehu procesu výroby. Pri bežnom používaní dochádza prirodzene k ich otupeniu. Aby ste využili potenciál noža na maximum, je potreba venovať starostlivosť jeho údržbe. Na priebežné dobrúsenie je vhodné použiť originálnu hliníkovú brúsku deejo, ktorá je nielen dobre skladná a ultraľahká, ale hlavne uhlovo prednastavená na precízny úbytok materiálu na mieru nožov deejo.

POZOR: Obrázok kresby dreva na črienke noža je iba ilustratívny. Každý kus je originál a kresba či odtieň dreva jednotlivých výrobkov môžu byť trochu odlišné.

KÓD VÝROBCA: 1CB033

O značke Deejo

Deejo

Deejo, to je návrat vreckového noža vo veľkom štýle. Ultraľahké nástroje z ušľachtilej ocele túto tradičnú disciplínu posunuli smerom k luxusnému minimalistickému dizajnu a našli si cestu do vreciek aj kuchýň všetkých milovníkov remeselnej kvality. Deejo nie je iba značka, deejo je priekopníkom znovuobjavenia tradície.