Pohár Grappa Sommeliers Riedel

Kód: RD420003
€79 –13 %
Pohár Grappa Sommeliers Riedel
€79 –13 % €68,99
Skladom (1 Ks)

Grappa je pálenka vyrobená destiláciou kvasených výliskov z červeného vínneho rmutu a dodatočným kvasením bielych vínových výliskov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Grappa je pálenka vyrobená destiláciou kvasených výliskov z červeného vínneho rmutu a dodatočným kvasením bielych vínových výliskov.

Zo 100 kg výliskov možno získať celkovo asi 7 – 9 l matolinovej pálenky s 50 % alkoholu.

Kvalita pálenky závisí od charakteru výliskov a techniky destilácie. Aby výlisky nezoctoveli, nesplesniveli alebo nezhnili, musia sa až do ich spracovania skladovať veľmi opatrne.

Dlhým skladovaním (2 a viac rokov) kvalita matolinovej pálenky výrazne stúpa, jej chuť sa zjemní a zmäkčí, vôňa sa stáva kvetinovejšou, získava olejovitú konzistenciu a ľahké žltkasté zafarbenie. Vo Francúzsku sa táto pálenka nazýva marc, v Taliansku grappa.

Pitie grappy, zvyčajne s drsným „liehovým“ charakterom, sa v pohári Grappa Sommeliers stáva skutočným pôžitkom z vône (jesennej lúky), s ovocnou a harmonicky vyrovnanou chuťou.

Poháre Grappa Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • grappa
  • marc
  • matolinové pálenky

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

Dodatočné parametre

Kategória: Poháre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Typ produktu: Poháre
Materiál: Sklo
Séria: Riedel Sommeliers
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400