Filtračné kanvice

1 položiek celkom

Filtračné kanvice – pre lepšiu chuť vašej vody

Čo je filtračná nádoba?

Filtračná kanvica je zvláštny druh kanvice s integrovaným filtračným systémom na odstraňovanie znečisťujúcich látok z vody. Náplň alebo filter, ktorý ako súčasť filtračného systému zachytáva kontaminanty, ako je chlór, olovo a sediment, zvyčajne pomáha zlepšiť chuť a čistotu vody.

Filtračné kanvice sú často vyrobené z plastu alebo skla a môžu obsahovať niekoľko funkcií, vrátane uzáveru alebo výlevky na jednoduché nalievanie, meracej stupnice na sledovanie množstva použitej vody a odnímateľnej filtračnej vložky.

Poskytujú ekonomickejší a udržateľnejší spôsob, ako si vychutnať čistú, osviežujúcu vodu, vďaka čomu sú obľúbenou náhradou za nákup balenej vody.

Prečo potrebujem filtrovať vodu?

Filtrácia vody robí vašu vodu bezpečnejšou na pitie. Filtrovaním vody získate:

  • Vylepšená chuť: Filtrovaním sa môžete zbaviť nečistôt, ako je chlór, ktorý môže spôsobiť, že voda bude mať zlú chuť a zápach.
  • Zdravšia voda: Filtrovaním sa môžete zbaviť nečistôt, ako je olovo alebo choroboplodné zárodky, ktoré môžu byť škodlivé.
  • Lepšia chuť kávy: Filtrovaním kávovej vody môžete zlepšiť chuť a vôňu kávy, pretože kontaminanty môžu zmeniť chuť.
  • Úspora nákladov: Filtrovanie vody z vodovodu môže byť tiež ekonomickejšou možnosťou ako nákup balenej vody.
  • Environmentálne výhody: Filtrovanie vody pomocou kanvice môže pomôcť minimalizovať plastový odpad z balenej vody.

Zatiaľ čo voda z vodovodu je zvyčajne bezpečná na pitie, príležitostne obsahuje znečisťujúce látky, ktoré môžu zhoršiť jej chuť a kvalitu. Odstránením týchto kontaminantov získate chutnejšiu a zdravšiu pitnú vodu.

Prečo je pitná voda taká dôležitá?

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, CDC, je dostatok vody každý deň dôležitý pre vaše zdravie. Dehydratácia môže mať za následok okrem iných symptómov rozmazané myslenie, zmeny nálady, prehriatie tela, zápchu a obličkové kamene. Vyhnite sa jej každodenným pitím dostatočného množstva vody.

Prezrite si náš výber pohárov na vodu, džbánova karaf na vodu a vychutnajte si čistú pitnú vodu.

Aké typy džbánov sú dostupné na Kulina?

V Kulina ponúkame rôzne typy džbánov v širokej škále prevedení.Oni sú:

  • Džbány na vodu: džbány s veľkou kapacitou, zvyčajne s rukoväťou, pokrievkou a výlevkou, určené na podávanie a nalievanie vody, ale aj džúsov, limonád atď.
  • Karafy na vodu a ľadový čaj: elegantné, zvyčajne vyrobené zo sklenených karaf určených na podávanie vody s citrónom, ľadom a bylinkami
  • Krémovače: Malé kanvičky na mlieko sa používajú na podávanie mlieka alebo smotany do kávy alebo čaju
  • Džbány na omáčku : Nádoby majú rúčku a výlevku, ktoré slúžia na držanie a nalievanie omáčky alebo iných omáčok.