Čajové kanvice

83 položiek celkom
Čajová súprava DRAGONFLY, 5 ks, MIJ
Sticker
€99,90 –15 %
€84,91
MIJC3828
Čajová súprava BLUE POT, 5 ks, MIJ
Sticker
€99,90 –15 %
€84,91
MIJRW0021
Čajová súprava METALLIC, 5 ks, MIJ
Sticker
€100 –15 %
€85
MIJRW0033
Hore
Ďalšie produkty

Prečo potrebujem čajovú kanvicu?

Hoci čajník nie je na prípravu čaju nevyhnutný, je to základ, ak chcete variť ten najlepší čaj a používať sypaný čaj, ktorý všetci milovníci čaju ocenia pre jeho hlbokú chuť. Tolerovateľnú šálku čaju si môžete pripraviť aj z čajového vrecúška, ale prémiové čaje a oddaní milovníci čaju si zaslúžia to najlepšie.

Čajová kanvica výrazne zlepší váš zážitok z pitia čaju, najmä ak máte radi jeho chuť. Varenie väčšieho množstva čaju naraz uľahčuje aj varná kanvica a objemná kanvica na čaj, ktorá umožňuje servírovať 4 alebo 5 šálok čaju naraz.

Čím sa čajové kanvice líšia od varných kanvíc?

  • Elektrické rýchlovarné kanvice alebo varné kanvice sú jednoducho zariadenia, ktoré sa používajú na privedenie vody do úplného varu. Na druhej strane, čajníky sú pomôcky, ktoré sa používajú na varenie a podávanie čaju tak, že sa sušený čaj alebo čajové lístky vložia do čajového sitka a zalejú horúcou vodou.
  • Zatiaľ čo čajníky sú často vyrobené z porcelánu, skla alebo kameniny, kanvice sa vyrábajú z kovu, ocele a plastu. Niektoré kanvice (vyrobené z nerezovej ocele alebo liatiny) sa však dajú postaviť na sporák, aby čaj zostal dlhšie horúci.
  • Čajové kanvice – podobne ako rýchlovarné kanvice - majú rôzne veľkosti, tvary a štýly, ale ich vzhľad je ešte dôležitejší, najmä keď ich položíte na stôl vedľa hrnčekov na čaj , cukorničky a nádoby na mlieko.

Aby bol váš zážitok z varenia čaju ešte lepší, prečítajte si náš komplexný príprava a nákupný sprievodca čaju.

Aké sú najdôležitejšie vlastnosti čajových kanvíc?

Keďže čajník sa používa na varenie čaju, zdá sa, že najdôležitejším prvkom tohto príslušenstva je sitko na čaj. Keď je čaj hotový, mali by ste ho vybrať a položiť na podšálku. Pri niektorých čajových kanviciach slúži veko ako tanier pre čajové sitko, čím sa celý zážitok ešte zlepší. Čajové kanvice by mali mať aj pohodlnú rukoväť, ktorá sa nezahrieva, a veko, ktoré sa príliš ľahko neodstraňuje. Niektoré čajové kanvice sa dodávajú aj s výlevkou bez odkvapkávania, aby bol váš stôl čistý. Môžete si tiež vybrať štýlové kryty pre vašu kanvicu alebo ohrievač kanvice, aby váš čaj nevychladol príliš rýchlo.

Na Kuline nájdete širokú ponuku kanvíc vyrobených zo skla, porcelánu, kameniny, keramiky, liatiny alebo nehrdzavejúcej ocele. Čajníky si môžete vybrať v rôznych štýloch - škandinávskom, minimalistickom, ázijskom, klasickom, jednoduchom alebo trochu bláznivom, a ich objem môžete prispôsobiť svojim potrebám. Vyberte si 0,5 litra alebo menší objem, ak potrebujete čajník len pre seba, alebo väčší pre rodinu a popoludňajší čaj o piatej.

Vyberte si z prémiových značiek, ako sú Viva Scandinavia, MIJ alebo Bredemeijer alebo, ak chcete niečo odlišné, pozrite sa na ponuku od Seletti, Blomus alebo Kahler.