Káva

5 položiek celkom
Karamelový sirup 250 ml, Nicolas Vahé
€10
NV104981101
Vanilkový sirup 250 ml, Nicolas Vahé
€10
NV104981100
Sirup 1 l, vanilka, Lie Gourmet
€22,95
LIE229
Sirup 200 ml, lieskový, Lie Gourmet
€9
LIE126
Sirup 1 l, karamel, Lie Gourmet
€22,95
LIE228

Kávové zmesi, ktoré vám umožnia vychutnať si kávu v štýle Barista aj doma

Aké sú základné druhy kávy?

Vo všeobecnosti existujú štyri základné druhy kávových zŕn: Arabica, Robusta, Excelsa a Liberica. Majú rôzne chuťové profily, pričom najobľúbenejšie z nich sú Arabica a Robusta.

Aké sú najobľúbenejšie kávové nápoje?

Čo sa týka druhov kávových nápojov, existuje niekoľko klasík, ktoré by mal poznať a vedieť pripraviť každý domáci barista. Patria sem espresso (bežné, espresso doppio a espresso cortado), lungo, black, americano, flat white, cappuccino, café late a latte macchiato.

Ako si vybrať tú správnu kávu pre vás?

Pri výbere správnej kávovej zmesi alebo zrnkovej kávy musíte brať do úvahy typ kávovaru, ktorý vlastníte, spôsob varenia, ktorý používate, typ kávových nápojov, ktoré najčastejšie pripravujete a samozrejme aj vaše osobné preferencie.

Ak si chcete doma vychutnať kávu v štýle Barista, musíte si byť istí, že používate prémiovú kávovú zmes, čerstvo pomleté zrná, filtrovanú vodu a kávovar alebo kávovar, ktorý vám umožní pripraviť si kávu ako profesionál. Pozrite si náš výber legendárnych pákových kávovarov alebo automatických kávovarov tu alebo si vyberte niečo menšie na pomalú kávu – french press alebo kávovar na varnú dosku.

V Kulina Vám ponúkame rôzne druhy kávových zmesí (všetky kvalitné) ako aj kávové sirupy, ktoré dodajú sladkosť Vašim nápojom z bielej kávy. Najobľúbenejšie príchute kávy sú:

  • vanilka
  • karamel
  • lieskový orech
  • škorica a tekvicové korenie (najmä v zime)
  • moka

Vyberte si chuť, ktorá sa vám najviac páči, a vychutnajte si svoju šálku kávy, ako keby ste boli vo svojej obľúbenej kaviarni na rohu.