Alessi

Alessi – továreň na sny talianskeho dizajnu, už viac ako 100 rokov "robí obyčajné neobyčajným" tým, že vytvára predmety každodennej potreby, ktoré sú zaujímavé, estetické, funkčné a žiadané. Aj preto sa mnohé z nich stali dizajnovými ikonami, ktoré si rýchlo zamilujete!
383 položiek celkom
Pohár na long drink MAMI, sada 4 ks, 500 ml, Alessi ALSG1193S4
Sada hrncov MAMI, 7 ks, nerez, Alessi
€389
ALSG100S7
Desiatový box FOOD A PORTER, 2 nádoby, červená, Alessi ALSA02R
Súprava príborov MU, 24 ks, Alessi
€299
ALTI04S24
Pomalý kávovar SLOW COFFEE 24 cm, sklo, Alessi
€99
ALKT01S1
Panvica CONVIVIO 24 cm, nerezová oceľ, Alessi
€135
ALDC11024
Hrniec CONVIVIO 24 cm, 10 l, nerezová oceľ, Alessi ALDC10024
Sada hrncov EDO, 7 ks, nerez, Alessi
€369
ALPU100S7
Nízky hrniec CONVIVIO 24 cm, 2,7 l, nerezová oceľ, Alessi ALDC10224
Parná vložka CONVIVIO 24 cm, nerezová oceľ, Alessi ALDC307
Sada hrncov POTS & PANS, 7 dielov, nehrdzavejúca oceľ, Alessi ALAJM100S7
Hriankovač PLISSÉ, 2 plátky, zelené, Alessi
€99
ALMDL08GR
Sada hrncov POTS & PANS, 6 ks, nehrdzavejúca oceľ, Alessi ALAJM100S6A
Váza CREVASSE 42 cm, nerezová oceľ, Alessi
€275
ALZH01
Mokka šálka na kávu MAMI 60 ml, biela, Alessi
€18
ALSG5376
Kuchynská dóza CIRCUS 1 l, číra, Alessi
€45
ALMW30100
Hriankovač PLISSE, 2 plátky, čierna, Alessi
€99
ALMDL08B
Rýchlovarná kanvica PLISSE 1,7 l, biela, Alessi
€99
ALMDL06W
Rýchlovarná kanvica PLISSE 1 l, čierna, Alessi
€89
ALMDL061B
Hriankovač PLISSE, 2 plátky, biela, Alessi
€99
ALMDL08W
Hore
Ďalšie produkty

ALESSI – talianska továreň na sny

História značky Alessi

Alessi je talianska značka, ktorú v roku 1921 založil kovorobotník Giovanni Alessi Anghini. Od samého začiatku boli produkty, ktoré vznikli najmä spracovaním kovov za studena, známe svojou vysokou kvalitou, zručným remeselným spracovaním, dokonalou povrchovou úpravou, moderným vzhľadom, kreativitou a inováciou. Prvé priemyselné, ale zároveň dekoratívne výrobky ako oceľové košíky a misky na ovocie boli vyrobené už v roku 1945 a v tom čase začala spoločnosť ALFRA (Alessi FRAtelli) spolupracovať s nezávislými dizajnérmi. Produkty Alessi sú stálevyrábané v Taliansku vysoko kvalifikovanými remeselníkmi v továrni v Crusinallo, Omegna.

Poslanie a vízia spoločnosti Alessi

Alberto Alessi, vnuk zakladateľa, raz povedal, že „Skutočné dizajnérske dielo musí ľudí pohnúť, sprostredkovať emócie, vyvolať spomienky, prekvapiť a ísť proti bežnému mysleniu." Bol to on, kto ovplyvnil spôsob, akým Alessi uvažuje o dizajne a ktorý založil jeho poslanie. Alessi má pretaviť kreatívne prejavy do skutočných domácich predmetov schopných plniť sny a uspokojovať ľudské túžby. Má to byť továreň na sny, ktorá robí z obyčajného neobyčajné. Jeho produkty majú reagovať na potrebu šťastia a umenia. Ale Alessi nie je len továreň na sny, je to akési laboratórium priemyselného výskumu úžitkového umenia.

Slávni dizajnéri a kooperácie

Keď Alberto Alessi v roku 1970 nastúpil do spoločnosti, dal jasne najavo, že chce vyrábať predmety, ktoré budú nielen funkčné, ale aj schopné uspokojiť ľudskú potrebu umenia a poézie. Vtedy Alessi začala spolupracovať so skupinou umelcov vrátane Salvadora Dalího a neskôr s takými slávnymi dizajnérmi ako Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni a Alessandro Mendiniktorý prispel k premene spoločnosti na továreň na sny podľa predstáv Alberta.

V priebehu rokov sa mnoho známych umelcov a dizajnérov rozhodlo pracovať pre Alessi, vrátane takých dizajnérskych hviezd ako Zaha Hadid, Aldo Rossi, Toyo Ito a  ;Marcel Wanders, Miriam Mirri, Michael Graves a Philippe Starck.

Materiály a kvalita

Väčšina produktov Alessi bola vytvorená spracovaním kovov za studena (nehrdzavejúca oceľ, meď, mosadz a nikel), ale v katalógu sú zahrnuté aj mnohé ďalšie materiály ako drevo, porcelán, sklo alebo plast. Všetky materiály a procesy podliehajú prísnym štandardom kvality, sú nadčasové a elegantné a nerobia kompromisy medzi technologickou zložitosťou priemyselnej výroby a zmyslom pre detail typickým pre umenie a remeselné spracovanie.

Ikony produktov a dizajnu

Alessi je známa svojimi domácimi a kuchynskými potrebami – funkčnými, krásnymi a štýlovými výrobkami, ktoré môžu byť užitočné aj dekoratívne. Katalóg obsahuje kuchynský riad, sklo, príbory, kávové & amp; čajové a barové doplnky, ako aj dekoratívne predmety do obývačky a funkčné kúpeľňové výrobky.

Medzi najobľúbenejšie produkty Alessi patria také ikony dizajnu ako:

Produkty Alessi – kde ich nájdete?

Mnoho produktov Alessi možno vidieť v známych múzeách po celom svete, ako sú Centre Pompidou, Victoria and Albert Museum a Múzeum moderného umenia. Nájdete ich aj v rôznych časopisoch o dizajne a interiéri. V skutočnosti je ťažké nájsť niečo, kde by nebol niečo z produktov Alessi! Kuchynské výrobky zo slávnej talianskej továrne na sny môžete vidieť aj vo filme Obyčajní ľudia, celebrity ich milujú a sú ideálnym darčekom pre milovníkov dizajnu aj ideálnym svadobným darom.