Microplane

Microplane je značka špecializujúca sa na luxusné, vysokokvalitné kuchynské strúhadlá. Najostrejšie a najspoľahlivejšie čepele vyrobené v USA si poradia so všetkými druhmi potravín - zeleninou, syrom, zázvorom či muškátovým orieškom, čím vám uľahčia prácu v kuchyni.
23 položiek celkom
Chránič prstov, Microplane
€5
MI45047
Ručný špiralizér s dvomi komorami Specialty Microplane MI48000
Strúhadlo na korenie PREMIUM CLASSIC , čierne, Microplane MI46016
Mlynček na korenie, čierny, Microplane
€28
MI48960
Strúhadlo na prúžky Julienne GOURMET, Microplane
€29 –8 %
€26,40
MI45041
Jemné ručné strúhadlo GOURMET, Microplane
€31,20
MI45004
Mlynček na korenie, čierny, Microplane
€29,30
MI48060
Strúhadlo stredne hrubé Gourmet Microplane
€30 –12 %
€26,40
MI45000
Strúhadlo ultrahrubé Gourmet Microplane
€31,10 –9 %
€28,20
MI45011
Strúhadlo hrubé Professional Microplane
€32
MI38008
Rukavice odolné proti prerezaniu, Microplane
€15,60
MI34027
Strúhadlo hrubé Gourmet Microplane
€30,49 –13 %
€26,40
MI45008

Microplane - najlepšie kuchynské strúhadlá na svete

Microplane založili Richard a Grace Graceffovci. Manželia pôvodne podnikali v oblasti výroby nástrojov na obrábanie dreva, ale zistili, že ich rašple vynájdené v roku 1990 v ich spoločne vlastnenom zmluvnom výrobnom závode Grace Manufacturing Inc. v Russellville, Arkansas, USA, sú skvelým produktom s veľkým potenciálom. Manželia sa rozhodli zmeniť smer svojho podnikania a vytvoriť kuchynské nástroje špeciálne určené na strúhanie a strúhanie kôry, ktoré si rýchlo získali popularitu medzi kuchármi a domácimi kuchármi a stali sa základom budúceho úspechu spoločnosti.

Poslanie spoločnosti a ocenenia

Microplaneje poskytovať zákazníkom vysokokvalitné kuchynské nástroje, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili a spríjemnili varenie a pečenie.

Microplanevďaka svojmu záväzku k vysokej kvalite a inováciám získala spoločnosť v priebehu rokov množstvo ocenení za dizajn. V roku 1999 získala za svoj zester cenu za inováciu v kuchyni na medzinárodnej výstave domácich potrieb. Odvtedy spoločnosť získala za svoje výrobky množstvo ocenení vrátane cien Red Dot Design Award, iF Design Award a Good Design Award, pričom najnovšie získala cenu Red Dot Award: Dizajn výrobku 2022 za strúhadlá série Black Sheep.

Microplane zester - nevyhnutná súčasť vašej kuchyne!

Jedným z najobľúbenejších výrobkov Microplane je zester. Zester Microplane je určený na rýchle a jednoduché odstraňovanie kôry z citrusových plodov, vďaka čomu je obľúbeným nástrojom kuchárov a pekárov. Kôstkovač má dlhú, úzku čepeľ s drobnými zubami ostrými ako britva, ktoré uľahčujú strúhanie kôry z ovocia bez toho, aby ste odstránili horkú kôru. Strúhadlo Microplane sa odlišuje od ostatných strúhačov, pretože jeho čepele sú veľmi ostré a rozmiestnené blízko pri sebe, čo umožňuje jemnejšie strúhanie. Na mnohé úlohy sa používa rýchlejšie ako nôž a je pevný a odolný.

Microplane vyrába aj rad kuchynských strúhadiel, ktoré sú určené na rôzne druhy potravín. Strúhadlá tejto spoločnosti sú známe svojou presnosťou a ostrosťou, vďaka ktorým môžete ľahko strúhať syr, zeleninu a iné prísady s minimálnou námahou.

Od svojich skromných začiatkov ako spoločnosť vyrábajúca nástroje na obrábanie dreva sa Microplane rozrástla na celosvetovú značku, ktorá je známa výrobou jedných z najlepších strúhadiel a strúhačov na kôru na trhu, ktoré sú stále obľúbené medzi domácimi kuchármi aj profesionálnymi kuchárskymi celebritami, ako je Gordon Ramsey.