Fritézy

7 položiek celkom
Fritéza PRO PREMIUM FR510170, 3 l, Tefal
€104
TEFFR510170
Teplovzdušná fritéza EASY FRY OVEN & GRILL FW501815, Tefal TEFFW501815
Teplovzdušná fritéza FR 2455, Severin
€79,99 –17 %
€66
SEVEFR2455
Teplovzdušná fritéza FR 2445, Severin
€124,99 –11 %
€110
SEVEFR2445

Fritézy a vzduchové fritézy – pre zdravšie a chrumkavejšie varenie

Čo by som mal vedieť o vzduchových fritézach?

Vzduchová fritéza je podobná rúre hlavne preto, že pečie a opeká jedlo, ale líši sa od rúry tým, že používa menej oleja ako bežná rúra a má ohrievacie komponenty, ktoré sú len na vrchu. Vďaka tomu je jedlo neuveriteľne chrumkavé v priebehu niekoľkých minút.

Vzduchové fritézy sa často zohrievajú veľmi rýchlo a jedlo sa v nich varí rýchlo a rovnomerne kvôli koncentrovanému zdroju tepla, umiestneniu a veľkosti ventilátora.

S veľmi malým množstvom olejavám vzduchové fritézy umožňujú pripravovať jedlá, ktoré by sa tradične vyprážali hlboko, ako napríklad hranolky. Vzduchové fritézy poskytujú lepšiu alternatívu k príprave a konzumácii týchto potravín a občerstvenia s vysokým obsahom tuku.

Ako funguje vzduchová fritéza?

Vo vzduchovej fritéze sa potraviny vkladajú do dierovaného koša a prístroj ich uvarí tak, že okolo neho fúka horúci vzduch. Konvekcia vzniká silou vzduchu, ktorý varí a zhnedne vonkajšiu stranu jedla v košíku. Pečené jedlá, ako sú mrazené kuracie mäso alebo nepečené škrobové jedlá, ako sú hranolky alebo tatérky, zhnednú, pokiaľ teplota vzduchu presiahne približne 320 F.

Čo odlišuje vzduchovú fritézu od fritézy?

Zatiaľ čo fritéza a vzduchová fritéza majú určité podobnosti, tieto dva kuchynské stroje majú aj značné rozdiely, z ktorých niektoré sú zdôraznené nižšie:

  • Fritézy potrebujú veľa oleja na dôkladné pokrytie jedla. Jedlá varené vo fritéze možno variť len s lyžicou oleja alebo možno bez oleja.
  • Niektoré položky sú chrumkavejšie vo vzduchovej fritéze ako vo fritéze, pretože vzduchové fritézy používajú málo alebo žiadny olej.
  • Fritézy sa používajú len na vyprážanie jedla. Vzduchové fritézy možno použiť na viac techník varenia, ako je grilovanie alebo pečenie!
  • Varenie pomocou vzduchovej fritézy je zdravšie.

Existuje tiež niekoľko výhod, ktoré majú vzduchové a fritézy spoločné. Postarajú sa o to, aby vaša kuchyňa zostala čistá (čo nie je jednoduché, ak sa pokúšate vyprážať jedlo na hlbokom oleji v hlbokej panvici) a väčšina stojanov a košov pre vzduchové a fritézy je možné umývať v umývačke riadu.

Pozrite si našu ponuku kuchynských fritéz od spoľahlivých spoločností ako Tefal alebo Severina zistite, koľko pre vás môžu urobiť!