Eva Solo

Dobrý dizajn je všetko. To je vízia dizajnérov Eva Solo, ktorí vám ponúkajú elegantný škandinávsky dizajn a doplnky do kuchyne, domu, záhrady, na terasu a grilovanie. Stretnite sa s priateľmi, vypite si čaj a zamilujte sa do svojho interiéru.
600 položiek celkom
Ohnisko FIREGLOBE 54 cm, Eva Solo
€399,95 –41 %
€233
ES571099
Hrnček na čaj NORDIC KITCHEN 400 ml, čierna, kamenina, Eva Solo ES502788
Exteriérový solárny lampáš SUNLIGHT BELL, Eva Solo ES571327
Stolová lampa ACORN 21 cm, LED, jantárová farba, plast, Eva Solo ES720001502
Stolová lampa ACORN 21 cm, LED, sivá, plast, Eva Solo
€194,90
ES720001501
Ohnisko FIRECYLINDER, Eva Solo
€487,20
ES571142
Lampáš ACORN 20 cm, sivá, kov, Eva Solo
€89,95 –14 %
€76,90
ES571393
Hore
Ďalšie produkty

Eva Solo – príbeh značky, poslanie a ikony dizajnu

Kto bola Eva? História značky

Eva Solo je dánsky rodinný podnik, ktorý pred viac ako 100 rokmi založil Kai Rohde Fog. Firma dostala meno po dcére konateľky Evy a dnes ju vlastní zástupca štvrtej generácie rodiny - Jan Engelbrecht, syn Evy. Prvou dizajnovou klasikou od Evy bol stroj na krájanie chleba a mäsa z roku 1952, ale keďže dizajnéri spoločnosti sledovali vývoj moderného domova, čoskoro začali prichádzať s kuchynským náradím, ktoré bolo navrhnuté nielen na uľahčenie života v kuchyni, a ktoré však boli dostatočne štýlové na to, aby boli vystavené v otvorených kuchyniach, ktoré sa stali populárnymi v 70. rokoch.

V roku 1997 Eva uviedla na trh malý sortiment kuchynského náčinia, ktorý sa stal veľmi populárnym. Sortiment dostal názov Eva Solo, pretože pozostával zo „sólových" produktov. Dokázali taký veľký a trvalý úspech, že v roku 2010 sa celá spoločnosť premenovala na Eva Solo. Dnes je Eva Solo so sídlom neďaleko Kodane v Dánsku známa po celom svete vďaka funkčnému a vysokokvalitnému dizajnu svojich produktov.

Poslanie a hodnoty Evy Solo

Cieľom spoločnosti je dodávať emocionálne, vysokokvalitné a inovatívne produkty pre domácnosť – produkty, ktoré vyjadrujú osobnosť svojich zákazníkov a zároveň sú inovatívne z hľadiska ich dizajnu, funkčnosti a výberu materiálov. Štyri základné hodnoty značky sú: vášeň, integrita, inovácia a obchodný talent a pokiaľ ide o domácnosti zákazníkov, produkty Eva Solo im majú uľahčiť život a urobiť ich štýlovejšími.

Produkty Eva Solo – „Áno, ale..."

V roku 1949 Eva uviedla na trh trepačku na múku s vrchnákom, ktorá slúžila aj ako lis na citrusy. Táto dvojitá funkčnosť bola novoobjavená myšlienka a bola propagovaná frázou „Áno, ale...". Áno! – Je to trepačka múky... ale je to aj lis na citrusy! Dnes Eva Solo stále navrhuje, aby vylepšila moderný domov a uľahčila život tým, že z každého jedného produktu vyťaží maximum, aby bol nielen krásny a odolný, ale aj funkčný.

Katalóg spoločnosti zahŕňa produkty nielen do kuchyne, ale aj do jedálne, obývačky, kúpeľne a záhrady a pozostáva z troch značiek: Eva Solo (produkty na každodenné použitie do domácnosti s kategóriami produktov: varenie, servírovanie , bývanie a outdoor), Eva Trio (riad, kuchynské náčinie a porcelán odrážajúci profesionálnu kvalitu pre domácnosť) a Eva (séria produktov na pečenie a varenie v rúre: mäkký silikón formy na chlieb a koláče, pekáče a formy na chlieb s nepriľnavou vrstvou SLIP-LET®).

Dizajnérka a ikony dizajnu Eva Solo

V priebehu rokov spoločnosť nadviazala úzke pracovné vzťahy s poprednými dizajnérmi a remeselníkmi. Jedným z najvýznamnejších dizajnérov v histórii Evy Solo bolo dizajnérske duo Tools riadené Clausom Jensenom a Henrikom Holbækom, ktorí navrhovali každý jeden produkt už 15 rokov.

Koncom sedemdesiatych rokov spoločnosť spolupracovala so známym dizajnérom Ole Palsbym, ktorý navrhol ultimátnu sériu hrncov a panvíc, ktoré dnes tvoria značku Eva Trio. Tieto produkty sú známe svojím osobitým dizajnom, schopnosťou miešať a spájať , ich profesionálna kvalita a skutočnosť, že hrnce možno stohovať.

Eva Solo spolupracovala aj s Thomasom Pedersenom a dizajnérskym štúdiom ARDE – jedným z popredných škandinávskych odborníkov na dizajn nábytku.

V priebehu rokov bola značka Eva Solo ocenená viac ako 200 medzinárodnými cenami za dizajn, vrátane cien iF Product Design Awards, Good Design Awards, Red Dot Design Awards a Designpreis. Najpopulárnejšie produkty z radu Eva Solo sú: