Peugeot

Peugeot je francúzsky výrobca legendárnych a spoľahlivých mlynčekov na korenie. Ako líder na trhu zaručuje najlepšiu arómu, vysokokvalitné a trvalé riešenia a renomovaný dizajn, ktorý poteší oko. Pre najlepšiu chuť vašej kuchyne a najlepší vzhľad vášho stola.
19 položiek celkom
Elektrický mlynček na soľ ELIS SENSE , Peugeot
€99,90
PG27179
Elektrický mlynček na soľ a korenie ZELI, Peugeot
€116,90
PG228480
Mlynček na chilli OLERON 14 cm, čokoláda, akryl, Peugeot PG28428

Peugeot – pre tú najlepšiu chuť vo vašej kuchyni

Peugeot mlynčeky na soľ a korenie, mlynčeky na kávu a mlynčeky na korenie milujú gurmáni aj skvelí šéfkuchári. Stali sa ikonmi stolového riadu a je radosť ich používať. Vyznačujú sa rozpoznateľným hladkým a elegantným dizajnom, sú známe svojou kvalitou a nezničiteľnými materiálmi, z ktorých sú vyrobené, množstvom tvarov a farieb a doživotnou zárukou.

Príbeh chuti - História značky Peugeot

Všetko to začalo v roku 1810, keď bratia Peugeot – Jean Pierre a Jean Frédéric – premenili mlyn zdedený po ich mlynárskych predkoch na oceliareň. V roku 1840 vyrobili prvý mlynček na kávu (neskôr označovaný ako „obyčajný model") a v roku 1850 sa na čepeliach prvýkrát objavil Lev na šípe – symbol, ktorý má značka Peugeot vo svojom logu. Symbolizuje kvality riadu Peugeot – jeho odolnosť voči zubom, pružnosť čepele a rýchle, efektívne rezanie a v roku 1858 bolo oficiálne zaregistrované ako ochranná známka.

V roku 1874 bol vyrobený úplne prvý model stolového mlynčeka na korenie Peugeot - model Z, ktorý je najobľúbenejší, a preto sa vyrába dodnes! Spočiatku sa vyrábal z obyčajného bieleho porcelánu, neskôr z postriebreného kovu, bakelitu a dreva. V roku 1879 bol do katalógu pridaný model Y (prvý, ktorý sa používal hlavou nadol, s mechanizmom skrytým v hlave) a v roku 1881 nasledovali modely X, A a C.

Auberge a Paris – skutočná klasika z kolekcie Peugeot

V roku 1956 bola vyrobená skutočná klasika - model Auberge, ktorý je stále v kolekcii Peugeot a je pravdepodobne najznámejším dizajnom Peugeot, ktorý možno vidieť v najlepších reštauráciách po celom svete. V skutočnosti… existuje jeden mlynček na soľ a korenie, ktorý môže konkurovať modelu Auberge, pokiaľ ide o popularitu – a je tomodel Paris z roku 1987, jeden z najsymbolickejších modelov, ktoré sú ponúkané v nelakovanom alebo lakovanom prevedení drevo. Vyrába sa v širokej škále farieb a veľkostí od 10 do 110 cm! To si jednoducho nemôžete nechať ujsť!

Dve hviezdy z kolekcie Peugeot však nie sú jedinými dizajnmi, ktorými sa značka preslávila. V roku 1997 boli ponúknuté prvé elektrické mlynčeky na korenie a soľ av roku 2004 si Peugeot nechal patentovať u'Select systém na nastavenie jemnosti mletia, ktorý umožňuje dosiahnuť presne požadovanú jemnosť ( so šiestimi možnosťami pre korenie a tromi pre soľ).

Peugeot – pre holistický kulinársky zážitok

Peugeot sa stará nielen o chuť jedla, ktoré podávate, ale aj o vzhľad vášho stola. V roku 2006 renomovaný dizajnér stolového riadu Thomas Bastide vytvoril mlyn Java s dizajnom rezanej drážky pre dômyselnú optickú ilúziu. V roku 2011 sa Peugeot rozhodol spojiť svoju tradíciu s novými technológiami a vytvoril elektrické mlynčeky Elis Sense, ktoré možno ovládať jednoduchým dotykom ruky a sú osvetlené LED diódou.

Okrem mlynčekov na soľ a peer mlynčeky Peugeot ponúka mlynčeky na rôzne druhy korenia a semien (vrátane čili vločiek, ľanových semienok a mokrej morskej soli), mlynčeky na kávu, príslušenstvo na víno a dokonca aj nádoby na pečenie.

Skvelá chuť a kvalita – Peugeot zaručuje

Peugeot manuálne mlecie mechanizmy majú doživotnú záruku a elektrické mlynčeky majú 5-ročnú záruku. Tieto záruky sa nevzťahujú na bežné opotrebovanie, náhodné poškodenie alebo akékoľvek použitie mlynčeka, ktoré nie je v súlade s jeho účelom.