O nás

O nás

O nás

Vytvárame s vami príbeh
vášho domova

Kto je Kulina

Sme partia nadšencov, ktorí si zariadili (a stále zariaďujú) svoje domovy, učia sa dobre variť a radi trávia čas s rodinou a priateľmi v pohodlí našich domovov. Každý dom rozpráva príbeh svojich obyvateľov. A my všetci v Kuline píšeme svoje vlastné.

Že je ľahké nájsť krásne a kvalitné vybavenie domácnosti?

Takže možno ak ste Sherlock Holmes. Ak pre vás udržateľnosť, nadčasovosť a kvalita nie sú len prázdnymi slovami, čoskoro zistíte, že sa nahľadáte.

Nechceme hromadiť. Vyberáme si kúsky, ktoré nám budú dobre slúžiť mnoho rokov a na ktoré sa budeme stále radi pozerať.

A pretože sme našli to, čo sme hľadali, veríme, že môžeme pomôcť aj vám. Napísať príbeh vášho domova. Už viac ako 10 rokov pre vás vyberáme to najlepšie.

Image

Ako sa píše príbeh o Kuline?

2007
Otevření školy vaření

Otvorenie školy varenia

Tím Chefparade: čo si uvaríme, to aj zjeme! Otvárame školu varenia. Pre nadšencov varenia, pre firmy. Pretože z vlastnej skúsenosti vieme, že hrniec horúceho chilli spája viac ako teambuilding v lanovom centre. Aj keď ste na nože.

2009
Založení značky Kulina

Založenie značky Kulina

V roku 2009 a ďalších 10 rokov žila Kulina vlastným životom, nezávisle od našej školy varenia. V Českej republike bol v tom čase výnimočný internetový obchod zameraný na najkvalitnejšie vybavenie do kuchyne a jedálne.

2019
Otevření školy vaření

A bola „svatba“

Niektorí hovoria, že to bolo z rozumu, ale my sme vedeli, že to bude láska. Kulina a Chefparade, nadšenci pre dobré jedlo, víno, bývanie a lásku k životu sú pod jednou strechou (vážne! náš obchod a škola varenia zdieľajú priestory v Holešovickej tržnici).

Značku Kulina sme kúpili v roku 2019 po tom, ako sa dostala do vážnych finančných ťažkostí. Začali sme od nuly, len s pôvodným logom, a po ťažkom prvom roku sme podnik zachránili s novým tímom a dnes sa teší vašej rastúcej podpore.

2020
Na statku a v zahraničí

Na statku a v zahraničí

Všetko je zatvorené, ale my neleníme! Rekonštruujeme školu varenia a showroom v Holešoviciach a farmu Chefparade v Sukoradoch. Na romantické miesto kúsok za Prahou môžete prísť variť, piecť chlieb vo vonkajšej peci alebo zorganizovať svadbu pod holým nebom.

Nemôžeme cestovať? Nie v Kuline. Kulina rastie a cestuje po Európe. Už nie sme len v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a Bulharsku. A na mapu Európy pridávame červené špendlíky.

2022
Otevření školy vaření

Do neznáma za hranice kuchyne

Vo výbere kvalitných výrobkov do kuchyne sme už majstri. Naši kuchári zo školy varenia skúmajú vybrané produkty okom a hmatom profesionála. A pretože domácnosť nekončí v kuchyni, rozširujeme náš sortiment aj za pomyselné hranice kuchyne a jedálne.

Všetci prehľadávame internet, prinášame si zaujímavé veci z ciest a zháňame nové nápady na útulné bývanie. Naši nákupcovia vždy overujú, či značka spĺňa prísne kritériá vysokej kvality a udržateľnosti. Pretože v spoločnosti Kulina nepredávame obľúbené značky, ale kvalitné výrobky. Nie sme dizajnéri módnych časopisov, vytvárame domovy pre skutočný život.

Staráme sa o e-shopy, školy varenia a zaujímavé značky, ktoré nám zverujú svoju distribúciu.
Ako Made in Japan - výrobca tradičnej japonskej keramiky - a naša milovaná značka.
A spoločne pre vás vyberieme to najlepšie. Nemali by ste takú prácu radi?

Kulina je iná. VÁŽNE. Že si priveľmi fandíme?
Potom si prečítajte, PREČO KULINA.
Prečo Kulina