Emile Henry

Emile Henry je francúzsky výrobca ikonického tradičného riadu na pečenie. Zamilujte si jeho krásne farby a dizajn pre vašu kuchyňu v retro štýle!
15 položiek celkom
Tajine V 3 l, červená bordová, Emile Henry
€142 –11 %
€126,20
EH345632
Podnos na bagetu, bordovo červená, Emile Henry
€132
EH345506
Zapekacia miska 29 x 19 cm, červená bordová, Emile Henry EH349650
Zapekacia miska 36 x 23 cm, červená bordová, Emile Henry EH349652
Zapekacia miska 36 x 23 cm, krémová, hlina, Emile Henry EH029652
Ramekin LE N°10, sada 2 ks, krémová, hlinená, Emile Henry EH024010
Ramekin LE N°10, sada 2 ks, červená bordová, Emile Henry EH344010

Emile Henry – príbeh legendárneho pekárskeho a kuchynského riadu Made in France

Emile Henry je rodinný podnik „made in France", ktorý bol založený v roku 1850 v Marcigny, malom mestečku v provincii Burgundsko vo Francúzsku. Emile Henry s takmer 200-ročnou históriou, odbornými znalosťami a vášňou pre varenie je teraz celosvetovo známym výrobcom najkvalitnejšieho keramického riadu, gurmánskych výrobkov na varenie a výrobkov na pečenie, ktoré ste si mohli všimnúť pri sledovaní relácií o varení, rolovaní fotografií na Instagrame, listovanie v interiérových časopisoch a obdivovanie kuchýň slávnych šéfkuchárov po celom svete.

Najobľúbenejšie produkty od Emila Henryho sú kameň na pizzu, panvice na chlieb, misky na pečenie, hrnce na dusenie, ručne vyrábané misky na koláče a jedlá z tagine.

Kuchári na celom svete milujú produkty Emile Henry. Prečo?

Slávni šéfkuchári (a aj domáci kuchári!) milujú produkty Emila Henryho a existuje veľa dôvodov, prečo. Výrobky majúšikovné, praktické tvary, ktoré sú správne navrhnuté na varenie a pečenie. Majú správne rozmery, kapacitu a hĺbku. Majú tiež skvelé farby a štýlový retro vzhľad, vďaka ktorým bude každá kuchyňa vyzerať výnimočne a varenie bude oveľa príjemnejšie.

Burdová hlina – čo je na nádobe Emile Henry také zvláštne?

Nádoby na pečenie a jedálenský riad Emile Henry sú vyrobené z ílu z Burgundska vo Francúzsku. Táto hlina rovnomerne a pomaly rozptyľuje teplo do samotného stredu nádoby na varenie a ako výsledkom je, že jedlo sa uvarí rovnomerne a vyzdvihnú chute a arómy. Keď je jedlo hotové a vy ho vyberiete z rúry alebo zo sporáka a položíte na kuchynskú pracovnú dosku, vďaka vynikajúcim vlastnostiam burgundskej hliny na zadržiavanie tepla jedlo zostane dlhšie teplé a chutné.

Značka využíva svoj vlastný najmodernejší výrobný proces s vysokoodolnou keramickou rúrou, vďaka ktorému sa produkty Emile Henry ľahko nelámu ani nepraskajú. Môžete tiež rezať priamo na povrchu bez toho, aby ste ho poškriabali alebo poškodili. Glazúry použité vo výrobnom procese časom nešúlia, nezmenia farbu ani nevyblednú. Na všetky produkty Emile Henry sa vzťahuje obmedzená 10-ročná záruka pre domácnosť na poškodenie v dôsledku chybného spracovania.

Môže Emile Henry prejsť z mrazničky do rúry?

Áno, všetky produkty Emile Henry vykazujú mimoriadne vlastnosti tepelného šoku a môžu prejsť priamo z mrazničky do horúcej rúry.

Sú produkty Emile Henry vhodné do mikrovlnnej rúry?

Áno, hrnce možno použiť v mikrovlnnej rúre na ohrievanie lasagní, koláčov a kastrólov.

Sú výrobky Emile Henry vhodné do umývačky riadu?

Áno, čistenie výrobkov je veľmi jednoduché, všetky výrobky Emile Henry sú vhodné do umývačky riadu a pripálené alebo pripečené jedlo nedrží na povrchu riadu.