Fritz Hansen

Spoločnosť Fritz Hansen predstavuje jedinečný, moderný a funkčný dizajn a ponúka nadčasový nábytok a osvetlenie, ktoré úplne zmenia atmosféru vášho interiéru. Vydajte sa hľadať najlepší dánsky dizajn a skutočné ikony dizajnu.
45 položiek celkom
Váza IKEBANA 33 cm, striebro, sklo, Fritz Hansen
€206
FH840148
Váza IKEBANA 13 cm, striebro, sklo, Fritz Hansen
€111
FH840146
Váza IKEBANA 33 cm, zlato, sklo, Fritz Hansen
€196
FH840142
Váza IKERU 24 cm, zelená, sklo, Fritz Hansen
€104
FH840143
Deka JAIME HAYON 130 x 200 cm, zlatá, merino, Fritz Hansen FH840004
Závesná lampa CLAM 44 cm, biela/mosadz, Fritz Hansen FH94724305
Závesná lampa CLAM 55 cm, biela/mosadz, Fritz Hansen FH94722205
Stojan na časopisy BASKET 53 cm, hnedá, drevo, Fritz Hansen FH840240
Zrkadlo OVÁĽ 84 cm, ružová/modrá, Fritz Hansen FH840310
Závesná lampa CARAVAGGIO 52 cm, biela, Fritz Hansen FH74009705
Závesná lampa CONCERT 55 cm, biela, Fritz Hansen
€789
FH74003505
Závesná lampa CONCERT 55 cm, čierna, Fritz Hansen FH14721908
Deka CLASSIC 130 x 180 cm, šedá, merino, Fritz Hansen FH840007
Závesná lampa CALABASH 21 cm, matná čierna, Fritz Hansen FH84720308
Závesná lampa CALABASH 30,5 cm, matná čierna, Fritz Hansen FH84720608
Závesná lampa CARAVAGGIO 34 cm, biela, Fritz Hansen FH54007005
Závesná lampa CONCERT 32 cm, biela, Fritz Hansen
€460 –5 %
€437
FH54003405
Hore
Ďalšie produkty

Fritz Hansen - moderný dizajn na celý život

Fritz Hansen je dánska dizajnová značka založená v Kodani v roku 1872, keď bola vyrobená jej prvá stolička. Je to značka s dlhou históriou vytvárania vysokokvalitného, funkčného a nadčasového nábytku a osvetlenia. Vďaka svojmu zameraniu na remeselnú zručnosť a kvalitu sa značka stala lídrom vo svete dizajnu s povesťou výrobcu výrobkov, ktoré vydržia celý život.

Fritz Hansenskvelé spolupráce a ikonické dizajny

Fritz Hansen je známa svojím moderným, vizionárskym a jedinečným dizajnom a spolupracovala s niektorými z najväčších dizajnérov všetkých čias, ako sú Arne Jacobsen, Poul Kjærholm a Hans J. Wegnera, aby vytvoril ikonické dizajny, ktoré prešli skúškou času. Práce týchto dizajnérov sa vyznačujú elegantným a minimalistickým dizajnom so zameraním na funkčnosť a jednoduchosť.

Jedným z najznámejších výrobkov Fritz Hansen je ručne vyrobená stolička Egg and Swan, ktorú Arne Jacobsen navrhol v roku 1958 pre hotel SAS Royal v Kodani. Stolička Egg je ikonou moderného dizajnu s jedinečným tvarom, ktorý poskytuje pohodlné a útulné miesto na sedenie. Stolička Swan, ktorú tiež navrhol Jacobsen, je rovnako ikonická vďaka svojim elegantným krivkám a pohodlnému dizajnu.

Medzi ikonické dizajny z Fritz Hansen patria aj stoličky série 7, ako aj stolička PK22 a ležadlo PK80 od Poula Kjærholma. Kreslo Ro od Jaimeho Hayona a lampa Caravaggio od Cecilie Manzovej sú tiež obľúbené súčasné návrhy, ktoré odrážajú snahu Fritz Hansen o moderný, vizionársky a jedinečný dizajn.

Fritz Hansensortiment výrobkov

Fritz Hansenjej sortiment zahŕňa širokú škálu nábytku a svietidiel, od klasických vzorov až po súčasné kúsky od najuznávanejších tvorcov súčasnosti.

Fritz Hansensa vyznačujú funkčným a nadčasovým dizajnom, ako aj kvalitným remeselným spracovaním. Zameranie značky na udržateľnosť sa odráža aj v jej lampách, ktoré sú vyrobené z udržateľných materiálov a navrhnuté tak, aby vydržali celý život.

Jednou z najznámejších lámp Fritz Hansen je lampa Caravaggio, ktorú navrhla Cecilie Manz. Lampa Caravaggio je známa svojím elegantným a minimalistickým dizajnom s jednoduchým tienidlom v tvare bubna a výrazným závesom. Názov lampy je inšpirovaný talianskym barokovým maliarom Caravaggiom, ktorého využitie svetla a tieňa ovplyvnilo Manzov dizajn.

Fritz Hansen ponúka aj celý rad ďalších svietidiel vrátane stolových, stojacích a nástenných lámp, ktoré sa vyznačujú moderným, vizionárskym a jedinečným dizajnom. Svietidlá tejto značky sú často navrhnuté v spolupráci s niektorými z najznámejších dizajnérov na svete, ako napríklad Jaime Hayon, ktorý navrhol lampu Ro, modernú verziu klasickej stolové svietidlo.

Fritz Hansen a udržateľnosť

Fritz Hansenzameranie na udržateľnosť je ďalším dôvodom, prečo sa oplatí investovať do ich nábytku a osvetlenia. Záväzok značky k trvalej udržateľnosti sa odráža vo výrobnom procese, kde sa používajú vysokokvalitné materiály a zamestnávajú sa kvalifikovaní remeselníci, aby sa vytvorili výrobky, ktoré vydržia celý život. Takisto prijímajú opatrenia na zníženie uhlíkovej stopy používaním udržateľných materiálov a minimalizovaním odpadu vo výrobnom procese.

Na záver možno povedať, že Fritz Hansen je značka s bohatou históriou a povesťou výrobcu vysokokvalitného, funkčného a nadčasového nábytku a osvetlenia. Ich výrobky sa vyznačujú moderným, vizionárskym a jedinečným dizajnom, vďaka ktorému sú dokonalým doplnkom každého priestoru. Zameranie značky na remeselnú zručnosť, kvalitu a udržateľnosť sa odráža v jej výrobkoch, ktoré sú hodnotnou investíciou pre každého, kto hľadá krásny a funkčný nábytok a osvetlenie, ktoré vydržia celý život.