Olivový olej

8 položiek celkom
Mangový ocot 200 ml, Nicolas Vahé
€8,49 –5 %
€8
NV111040020
Sezamový olej DUKKAH 100 ml, Mill & Mortar
€8
MM14410
Extra panenský olivový olej 200 ml, chilli, Lie Gourmet LIE162
Cesnak olivový olej 250 ml, Nicolas Vahé
€14
NV105790100
Olivový olej s bylinkami z Provence 250 ml, Nicolas Vahé NV105790102
Olivový olej s bazalkou 250 ml, Nicolas Vahé
€14
NV105790103

Olivové oleje – špeciálna prísada, vďaka ktorej všetko chutí lepšie!

Thomas Jefferson povedal, že olivový olej je určite najbohatším darom neba. Kuchári tvrdia, že jeden olivový olej nestačí, pretože by ste mali mať trochu olivového oleja na varenie, trochu olivového oleja na dochutenie a trochu extra panenského olivového oleja a so správnym olivovým olejom po ruke môžete vytvoriť úžasné jedlá z jednoduchých ingrediencií. Potrebujete živý dôkaz? Uvarte si cestoviny. Zmiešajte olivový olej, parmezán, citrónovú šťavu a kôru a nalejte na cestoviny. A máte hotovo!

V Kulina vám ponúkame široký sortiment prémiových olivových olejov ochutených tými najlepšími ingredienciami, ktoré dodajú vašim pokrmom úžasnú chuť. Naše olivové oleje sú obohatené o cesnak, hľuzovky, chilli papričku, citrón alebo bylinky ako bazalka, oregano a rozmarín a ľahko zmenia váš bežný šalát na jedlo, ktoré by sa dalo podávať v tej najlepšej reštaurácii v meste.

Na čo používate vylúhovaný olivový olej?

Vylúhované olivové oleje môžete pridať do mnohých jedál, ako napríklad:

  • cestoviny a pizze,
  • šaláty a šalátové dresingy,
  • pečené mäso a grilovaná zelenina,
  • polievky,
  • ako súčasť tapas dosky, ktorá sprevádza opečenú bagetu alebo pita chlieb ako ľahké predjedlo k vášmu obľúbenému poháru vína

Dobrou správou je, že olivový olej je nielen chutný, ale aj veľmi zdravý. Je známe, že znižuje zápaly, cukrovku, Alzheimera, srdcové choroby, obezitu a vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam aj rakovinu. To je dôvod, prečo sa mu niekedy hovorí zdravý tuk a môžete ho použiť, koľko chcete!

Nicolas Vahe – dánska značka založená šéfkuchárom – ponúka gurmánske olivové oleje okorenené krásnym, moderným, minimalistickým dizajnom. Ak chcete svojich hostí prekvapiť skvelou chuťou alebo skvelými darčekmi, vyberte si olivové oleje s príchuťou Nicolasa Vahe, korenie a ďalšie špeciality.