Šálky a podšálky

114 položiek celkom
Šálka na kávu LEGIO 300 ml, Eva Solo
€14,60
ES886258
Detské hrnčeky a lyžičky v súprave MICKEY MOUSE , 4 ks, WMF WM1296446042
Súprava na espresso COSMIC DINER LUNAR 3 ks, Seletti SLT10873
Miska na čaj Tea Cup 180 ml béžová MIJ
€10,99
MIJC5212
Šálka na espresso s podšálkou BARISTA, sada 2 ks, biela, WMF WM695939440
Miska na saké Black Scroll 40 ml MIJ
€5,99
MIJC1378
Šálka na kávu s podšálkou a lyžicou I-WARES zelená, Seletti SLT09859VER
Hrnček WHITE FADE 200 ml, béžová farba, keramika, MIJ MIJC4057
Šálka na čaj s podšálkou CLASSIC, 300 ml, Viva Scandinavia VS75800
Šálka na kávu s podšálkou KINTSUGI 3, biela, Seletti SLT09643
Pohár SENCHA RIDGED 150 ml, zelený, keramický, MIJ
€11,99
MIJC2661
Podšálka WABI SABI 13 cm, hnedá, keramika, MIJ
€8,79
MIJC4104
Šálka na saké EARTH 50 ml, hnedá, MIJ
€6
MIJC5167
Šálka na espresso SABLO 70 ml, Blomus
€7,09
BM64115
Hore
Ďalšie produkty

Šálky a podšálky – nevyhnutná súčasť vášho čaju o piatej

Aký je pôvod šálky s podšálkou?

Šálka s podšálkou má dlhú a fascinujúcu históriu a po stáročia sa používa na podávanie čaju a kávy. Hovorí sa, že šálka s podšálkou pochádza z Číny okolo 17. storočia , keď sa pitie čaju stalo populárnym medzi vyššími triedami.

V súčasnosti sa šálky a podšálky používajú na podávanie čaju a kávy doma aj v kaviarňach a reštauráciách po celom svete.

Šálky a podšálky sa časom zmenili, ale ich základná funkcia zostáva rovnaká: malá šálka na horúce nápoje a podšálka na zachytenie rozliatych alebo kvapkajúcich látok.

V Kulina si môžete kúpiť šálky a podšálky od renomovaných značiek ako Bitz, Seletti, Viva a Scandinavia, vo všetkých veľkostiach, štýloch a v rôznych materiáloch.

Aký je rozdiel medzi šálkami na čaj a kávu?

Existuje niekoľko širokých rozdielov medzi šálkami vyrobenými na čaj a kávu, pričom neexistujú žiadne prísne pravidlá o tom, ktorý typ použiť. Toto sú niektoré z kľúčových rozdielov:

  • Veľkosť a tvar: Šálky na čaj sú zvyčajne menšie a majú jemnejší a tenší tvar, zatiaľ čo šálky na kávu sú väčšie a majú širší a valcovitejší tvar.
  • Rukoväť: Šálky na čaj majú zvyčajne krátku rúčku, ktorá je určená na uchopenie prstami, zatiaľ čo šálky na kávu majú väčšiu rúčku, ktorú je možné ovládať celou rukou.
  • Materiály: Šálky na kávu sú často vyrobené z ťažších materiálov, ako je kamenina alebo keramika, ale šálky na čaj sú niekedy vyrobené z jemnejších materiálov, ako je porcelán alebo kostný porcelán.

Vo všeobecnosti závisí výber vašej obľúbenej šálky na čaj a kávu od vašich osobných preferencií.

Čajová etiketa – ako sa mieša cukor v šálke

Čajová etiketa označuje súbor pravidiel a postupov, ktoré sa historicky používali v súvislosti s podávaním a konzumáciou čaju. Spôsob miešania cukru v šálke je kľúčovou súčasťou čajovej etikety.

Tradične, po naliatí čaju do šálky z kanvice, sa pridá príslušné množstvo cukru, čaj sa jemne premieša lyžičkou a potom sa ochutná, aby sa zistilo, či je dostatočne osladené.

Závislosť na čaji, mlieku a cukre je väčšinou otázkou chuti, preto neexistuje správny alebo nesprávny spôsob, ako to urobiť. Teraz, keď je váš čaj pripravený, môžete ho podávať v šálke, hrnčekualebo pohári na čaj/kávu.

Ak chcete trochu viac informácií o základných položkách na prípravu a podávanie čaju, prečítajte si nášho nákupného sprievodcu , kde sa dozviete viac.