Šálky a podšálky

101 položiek celkom
Miska na saké AQUA & DK GREEN DRIP 30 ml, MIJ
€6
MIJC7926
Šálka na espresso s podšálkou BARISTA, sada 2 ks, biela, WMF WM695939440
Hrnček na čaj Peacock 9 cm MIJ
€6,50
MIJC1830
Šálka na kávu s podšálkou BARISTA, sada 2 ks, biela, WMF WM695929440
Šálka WHITE FADE 120 ml, béžová, MIJ
Novinka
€7
MIJC0676
Hrnček na saké CELADON 35 ml, MIJ
€4,30
MIJC5465
Šálka na čaj s podšálkou CLASSIC, 300 ml, Viva Scandinavia VS75800
Hrnček na kávu BARISTA, sada 2 ks, biely, WMF
€30
WM695959440
Šálka na čaj MODERN WHITE 140 ml, MIJ
€11
MIJC0034
Šálka na čaj s podšálkou HYBRID ZORA Seletti
€59
SLT09744
Hore
Ďalšie produkty

Šálky a podšálky – nevyhnutná súčasť vášho čaju o piatej

Aký je pôvod šálky s podšálkou?

Šálka s podšálkou má dlhú a fascinujúcu históriu a po stáročia sa používa na podávanie čaju a kávy. Hovorí sa, že šálka s podšálkou pochádza z Číny okolo 17. storočia , keď sa pitie čaju stalo populárnym medzi vyššími triedami.

V súčasnosti sa šálky a podšálky používajú na podávanie čaju a kávy doma aj v kaviarňach a reštauráciách po celom svete.

Šálky a podšálky sa časom zmenili, ale ich základná funkcia zostáva rovnaká: malá šálka na horúce nápoje a podšálka na zachytenie rozliatych alebo kvapkajúcich látok.

V Kulina si môžete kúpiť šálky a podšálky od renomovaných značiek ako Bitz, Seletti, Viva a Scandinavia, vo všetkých veľkostiach, štýloch a v rôznych materiáloch.

Aký je rozdiel medzi šálkami na čaj a kávu?

Existuje niekoľko širokých rozdielov medzi šálkami vyrobenými na čaj a kávu, pričom neexistujú žiadne prísne pravidlá o tom, ktorý typ použiť. Toto sú niektoré z kľúčových rozdielov:

  • Veľkosť a tvar: Šálky na čaj sú zvyčajne menšie a majú jemnejší a tenší tvar, zatiaľ čo šálky na kávu sú väčšie a majú širší a valcovitejší tvar.
  • Rukoväť: Šálky na čaj majú zvyčajne krátku rúčku, ktorá je určená na uchopenie prstami, zatiaľ čo šálky na kávu majú väčšiu rúčku, ktorú je možné ovládať celou rukou.
  • Materiály: Šálky na kávu sú často vyrobené z ťažších materiálov, ako je kamenina alebo keramika, ale šálky na čaj sú niekedy vyrobené z jemnejších materiálov, ako je porcelán alebo kostný porcelán.

Vo všeobecnosti závisí výber vašej obľúbenej šálky na čaj a kávu od vašich osobných preferencií.

Čajová etiketa – ako sa mieša cukor v šálke

Čajová etiketa označuje súbor pravidiel a postupov, ktoré sa historicky používali v súvislosti s podávaním a konzumáciou čaju. Spôsob miešania cukru v šálke je kľúčovou súčasťou čajovej etikety.

Tradične, po naliatí čaju do šálky z kanvice, sa pridá príslušné množstvo cukru, čaj sa jemne premieša lyžičkou a potom sa ochutná, aby sa zistilo, či je dostatočne osladené.

Závislosť na čaji, mlieku a cukre je väčšinou otázkou chuti, preto neexistuje správny alebo nesprávny spôsob, ako to urobiť. Teraz, keď je váš čaj pripravený, môžete ho podávať v šálke, hrnčekualebo pohári na čaj/kávu.

Ak chcete trochu viac informácií o základných položkách na prípravu a podávanie čaju, prečítajte si nášho nákupného sprievodcu , kde sa dozviete viac.