Kontaktné elektrické grily

6 položiek celkom

Kontaktný gril - ideálne zariadenie na grilovanie a ohrievanie rôznych pokrmov

Čo sú to kontaktné grily?

Kontaktné grily, známe aj ako panini lisy, sú kuchynské spotrebiče určené na rýchle a pohodlné grilovanie potravín. Pozostávajú z dvoch horúcich platní, ktoré sa spájajú a súčasne pripravujú jedlo z oboch strán. Pomocou kontaktných grilov možno pripraviť mnoho jedál vrátane hamburgerov, hydiny, zeleniny a sendvičov. Môžu sa používať v interiéri aj exteriéri a sú k dispozícii v rôznych verziách a veľkostiach.

Sú obľúbeným spotrebičom pre domáce kuchyne, ako aj pre komerčné kuchyne, napríklad reštaurácie a kaviarne. Vďaka kompaktným rozmerom a jednoduchému používaniu sú vhodným nástrojom pre zaneprázdnených kuchárov, ktorí chcú pripraviť rýchle a chutné jedlá.

Na stránke Kulina sme starostlivo vybrali široký výber odolných kontaktných grilov od známych výrobcov, ako sú napr Severin, Tefal, a WMF.

Ako vyčistiť kontaktný gril?

Kontaktný gril možno vyčistiť tak, že sa odstránia všetky zvyšné častice jedla, umyje sa vlhkou handričkou alebo špongiou a pomocou pasty z jedlej sódy sa odstránia všetky ťažké škvrny alebo pripálené zvyšky.

Je tiež veľmi dôležité vyhýbať sa abrazívnym čistiacim prostriedkom. Ak má gril odnímateľné dosky, mali by sa čistiť oddelene v umývačke riadu alebo v teplej mydlovej vode.

Aký je rozdiel medzi kontaktným grilom a sendvičovačom?

Pojem "kontaktný gril" označuje zariadenie na varenie s dvoma horúcimi platňami, ktoré sú k sebe pripevnené. Dosky sa dajú otvárať a zatvárať ako mušle a často sú vrúbkované, vďaka čomu sa na jedle vytvárajú grilovacie stopy. Grilovacie dosky kontaktného grilu sú často väčšie ako štvorcové otvory štandardných sendvičovačov, čo poskytuje širší rozsah možností prípravy.

A sendvičovačje malé stolové zariadenie, ktoré je určené na prípravu sendvičov štvorcového (alebo trojuholníkového) tvaru, zvyčajne s toastovým chlebom. Vďaka dvom sklopným doskám, ktoré sú typicky ploché, sa dá otvárať a zatvárať ako kniha. Pomocou sendvičovačmožno pripraviť širokú škálu sendvičov, napríklad so zapekaným syrom, šunkou a syrom a roztopeným tuniakom.

Môžete si tiež pozrieť naše kolekcie ďalších elektrických grilov a iných základných kuchynských spotrebičov, ako sú kuchynské roboty, hriankovače, elektrické sporáky a rýchlovarné kanvice.