20 položiek celkom
Odkladací stolík FERA, sada 2 ks, biely, Blomus
€169
BM66198
Konzolový stolík FERA 85 cm, biely, oceľ, Blomus BM66200
Odkladací stolík FERA, sada 2 ks, čierny, Blomus BM65750
Konzolový stolík FERA 85 cm, sivý, oceľ, Blomus BM65986
Konzolový stolík FERA 85 cm, svetlosivá, oceľ, Blomus BM65990
Odkladací stolík FERA, biela, oceľ, Blomus
€149
BM66199
Odkladací stolík FERA, sada 2 ks, svetlosivá, Blomus BM65989
Odkladací stolík FERA, sada 2 ks, sivá, Blomus
€169
BM65985
Odkladací stolík ZBER 49 cm, čierna, Alessi
€490
ALJW02B
Odkladací stolík FERA, sada 2 ks, béžová farba, Blomus BM65987

Stoly - kus nábytku potrebný na všetkých miestach

Aké sú typy stolov?

Stôl je často znakom jednoty a miestom osláv rodinných a susedských zvykov. Okrem toho, že stoly sú nevyhnutným nábytkom pre každú domácnosť, sú aj viacúčelové, pretože sa môžu používať vonku, na oficiálnych pracoviskách a v komerčných priestoroch.

Stoly ponúkajú plochu na činnosti, ako je stolovanie, práca, hranie a odkladanie vecí. Stoly však môžu byť aj elegantným doplnkom interiéru vášho domova.

V obytných a formálnych priestoroch je možné použiť širokú škálu stolov. Medzi najtypickejšie druhy patria:

  • Jedálenské stoly:Jedálenské stoly zohrávajú v domácnostiach ústrednú úlohu a slúžia ako priestor na stretávanie sa, kde sa spoločne stoluje, vedú sa rozhovory a rozvíjajú sa vzťahy. Ich dizajn sa pohybuje od rustikálneho farmárskeho šarmu až po elegantnú modernú eleganciu, ktorá vyhovuje rôznym estetickým požiadavkám na interiér. Jedálenské stoly vyrobené z materiálov, ako je drevo, sklo, kov alebo ich kombinácia, ponúkajú priestor na personalizáciu prostredníctvom stolového riadu, dekorácií a výberu sedadiel. Či už ide o formálne večere alebo neformálne obedy, jedálenské stoly sú všestranným centrom, ktoré podporuje stravovanie aj spoločenstvo a symbolizuje srdce pohostinnosti v domácnosti.
  • Konferenčné stolíky: Konferenčné stolíky sa zvyčajne umiestňujú pred pohovky alebo kreslá. Používajú sa na odkladanie vecí, ako sú potraviny, knihy, nápoje a iné veci.
  • Konzolové stoly: Konzolový stôl je stôl s hornou plochou podopretou rímsami alebo konzolami namiesto typických štyroch nôh.
  • Bočné stoly: Bočné stolíky, ktoré sú menšie ako konferenčné stolíky, sa používajú na vystavenie lámp, kníh a iných dekoratívnych predmetov.
  • Stolové vozíky: Tieto stoly sú vynikajúcimi vozíkmi na prácu vo výške pásu a na ukladanie vecí. Na ukladanie náradia, dielov a upevňovacích prvkov často obsahujú rovnú hornú pracovnú plochu v ideálnej pracovnej výške a niekoľko políc pod ňou.

Ako udržiavať stôl?

Na zlepšenie životnosti akéhokoľvek nábytku je vždy kľúčovým faktorom jeho údržba a ani vaše stoly nie sú výnimkou.

Vo všeobecnosti nepoužívajte komerčné spreje na odstraňovanie prachu na báze silikónu, pretože môžu váš nábytok poškodiť, ale použite uterák z mikrovlákna a jemne ho vyleštite. Na dôkladné vyčistenie utrite stôl handričkou s trochou vody a mydla. Dávajte však pozor, aby ste nenechali stôl vlhký. Ak použijete obrus alebo stolový behúň váš stôl zostane dlhšie krásny.

Rovnako nenechávajte jedlo alebo omrvinky na stole príliš dlho. Môžu sa zdať neškodné, ale môžu spôsobiť poškriabanie alebo zmenu farby povrchu. Na vytvorenie bariéry medzi horúcimi taniermi, tekutinami a povrchom stola možno použiť aj podložky a podložky.