Sendvičovače

2 položiek celkom
Sendvičovač LONO, WMF
Sendvičovač LONO, WMF
Skladom (24 Ks)
€94,90
WM0415150011
Sendvičovač BREAKTIME SW614831, Tefal
€72 –20 %
€57,60
TEFSW614831

Sendvičové hriankovače – bezproblémová príprava vášho sendviča

Čo sú sendvičovače a na čo sa používajú?

Hriankovače, niekedy označované ako sendvičovače, sú kuchynské vybavenie určené výhradne na opekanie, grilovanie alebo ohrievanie sendvičov. Sú vyrobené z dvoch nepriľnavých, sklopných platní, ktoré do seba zapadajú, aby pritlačili sendvič na miesto a utesnili okraje, aby obsah počas varenia nevytiekol.

Sú obľúbené v domácnostiach a reštauráciách vďaka ich praktickosti, rýchlosti a schopnosti ľahko pripraviť delikátne teplé sendviče.

Aký je rozdiel medzi hriankovačom a sendvičovačom?

Sendvičovače a hriankovače sú kuchynské pomôcky používané na opekanie chleba, no v niekoľkých dôležitých smeroch sa výrazne líšia.

Hriankovač je malý kuchynský prístroj, ktorý sa používa na opekanie jednotlivých plátkov chleba. Normálne má 2-4 štrbiny, kam možno vložiť plátky chleba pred opekaním na vyhrievaných drôtených cievkach. Štrbiny sú zvyčajne dostatočne veľké, aby sa do nich zmestili hrubé plátky chleba alebo dokonca bagety. Medzi ďalšie funkcie niektorých hriankovačov patrí ohrievanie a rozmrazovanie, ako aj automatické vypnutie a niekoľko úrovní zhnednutia.

Sendvičovač je na druhej strane kuchynským zariadením určeným na ohrievanie a stláčanie sendvičov. Sendvičovače možno použiť na výrobu grilovaných syrových sendvičov, panini a dokonca aj vaflí alebo francúzskych toastov.

Aké funkcie majú moderné sendvičovače?

Súčasné sendvičovače môžu mať rôzne funkcie a vlastnosti v závislosti od typu a výrobcu. Niektoré typické vlastnosti moderných sendvičovačov zahŕňajú:

  • Grilovanie: Možnosť grilovania na väčšine sendvičových hriankovačov vám umožňuje grilovať sendviče, panini a iné jedlá.
  • Vaflové taniere: Niektoré sendvičové hriankovače obsahujú vymeniteľné taniere, ktoré vám umožňujú variť vafle alebo grilovať zeleninu. Pozrite si naše vaflovače, ktoré sú špeciálne navrhnuté na výrobu vaflí.
  • Nastaviteľná teplota: Niektoré sendvičovače obsahujú aj nastaviteľnú reguláciu teploty, ktorá vám umožňuje prispôsobiť teplo a piecť sendviče alebo iné jedlá pri požadovanej teplote.
  • Nepriľnavý povrch: Väčšina sendvičových hriankovačov má nepriľnavý povrch, vďaka ktorému sa sendviče neprilepia na taniere a čistenie je hračkou.

Aby som to zhrnul, súčasné sendvičovače môžu mať rôzne účely. Na webovej stránke Kulina môžete získať sendvičovače od známych značiek ako WMF.