21 položiek celkom
Čajové filtre, 100 ks Kusmi Tea
Sticker
€8 –17 %
€6,62
KUSMIFILT1
Ohrievač čaju CUBO 30 cm, čierna, Philippi
€37,50
PHP236002
Nádoba na uskladnenie čaju 1 l, Continenta
€30,49
CONT3913
Konvička na čaj  MARCEL 17 cm, strieborná, Philippi PHP135005
Výmena konvička na čaj veko MOON, biela Rosenthal
Sticker
€39,99 –45 %
€21,60
RS1960080000114142
Konvička na čaj veko MAGIC GARDEN BLOSSOM, Rosenthal
Sticker
€38,49 –41 %
RS1445742631314232
Veko pre TAC 3 konvička na čaj, biela, Rosenthal
Sticker
€58,99 –44 %
€32,80
RS1128080000114032

Príslušenstvo pre milovníkov čaju - základné veci pre každého znalca čaju

Čaj je pravdepodobne najobľúbenejším a najbežnejším nápojom. Je to jeden z najstarších dostupných bylinných nápojov a už dlho je obľúbený medzi elitou vrátane kráľovských rodín aj medzi bežnými ľuďmi.

Osoby, ktoré pravidelne pijú čaj, určite poznajú slovné spojenie "znalec čaju" Znalec čaju je človek, ktorý má hlbokú lásku a nadšenie pre čaj a je ním mimoriadne nadšený. Poznajú mnohé druhy čaju, spôsoby jeho výroby a zložitosti a, samozrejme, radi pijú čaj.

Aké základné veci potrebujem ako znalec čaju?

Šálka čaju je univerzálnym potešením a príprava čaju je rituál, ktorý si ľudia na celom svete radi vychutnávajú.

Na stránke Kulina ponúkame množstvo praktických výrobkov pre milovníkov čaju (vrátane šálok, čajníkov, čajových náleviek, hrnčekov a ďalších), chutných zmesí, ale aj krásne príslušenstvo uvedené nižšie. Môžete si tiež pozrieť nášho sprievodcu nákupmi na prípravu a servírovanie čaju, vďaka ktorému si čaj uvaríte ako profesionál.

  • Čajový filter a vrecká

Čajový filter sú často vyrobené tak, aby zadržali sypané čajové lístky a zároveň umožnili priechod vody a vylúhovanie čaju. Čajové vrecúška sú malé, porézne nádoby, do ktorých sa zmestí určité množstvo čajových lístkov.

Obe sú často vyrobené z tepelne odolného papiera, látky alebo sieťoviny. Sú praktické a jednoduché na používanie, na lúhovanie a lúhovanie čaju stačí horúca voda.

  • Čajové odmerky a naberačky

Čajové naberačky a odmerky sú zariadenia, ktoré sa používajú na odmeriavanie sypaného čaju na varenie. Používajú sa na zabezpečenie konzistentného a presného odmerania čajových lístkov na lúhovanie, čo môže ovplyvniť silu a chuť výsledného nápoja.

  • Nádoby na uskladnenie čaju

Nádoby na uskladnenie čaju sú nádoby, do ktorých možno uložiť čajové vrecúška, sypaný čaj alebo ďalšie príslušenstvo, ako sú naberačky a filtre. Tie majú za úlohu chrániť čaj pred faktormi, ktoré by mohli poškodiť jeho chuť a kvalitu, ako sú vzduch, svetlo a vlhkosť.

Nádoby na skladovanie čaju zvyčajne obsahujú vzduchotesné uzávery alebo viečka, ktoré uchovávajú čaj a zabraňujú absorbovaniu pachov z okolia.

  • Ohrievače čaju

Ohrievače čaju sú zariadenia, ktoré udržiavajú čaj teplý a pri správnej teplote po dlhú dobu. Majú rôzne veľkosti a prevedenie, ale zvyčajne majú dve hlavné súčasti: zdroj ohrevu, ktorým je často malá sviečka alebo elektrický ohrievač, a nádobu alebo tanier, na ktorom je konvička na čaj postavený.

  • Čajové súpravy

Čajové prikrývky sú obaly, ktoré sa používajú na dlhodobé udržanie teploty konvička na čaja jej obsahu. Čajové súpravy môžu mať aj dekoratívny charakter, pretože poskytujú jedinečný dotyk pri pití čaju.