Čajové sitká

22 položiek celkom
Sitko na čaj TEA TIME S, WMF
€23
WM0636466040
Sitko na čaj/korenie O 5 cm Gourmet WMF
€13
WM0642676040
Čajový infuzér MIAOU, eukalyptová zelená, Koziol
€9,20
KOZ3236655
Čajový infuzér MIAOU, kráľovská ružová, Koziol KOZ3236659
Čajový infuzér MIAOU, kozmická čierna, Koziol
€10,90
KOZ3236526
Sitko na čaj, Bredemeijer
€13 –7 %
€12
BRED47061
Čajový infuzér YOU, nehrdzavejúca oceľ, Alessi ALMMI25
Čajový infuzér TEA TAŠKA S, Eva Solo
€33,90 –11 %
€29,90
ES567430
Sitko na čaj TEA FILTER, nehrdzavejúca oceľ, Eva Solo ES567401
Sitko na čaj INFUSION, skladacia, ružová, Viva Scandinavia VS72550
Čajový infuzér THOR 15 cm, antracit, Viva Scandinavia VS39045
Čajový infuzér RUDOLF, kráľovská ružová, Koziol KOZ3233659
Čajový infuzér COLLAR 13 cm, strieborná, Stelton SN425
Čajový infuzér, nehrdzavejúca oceľ, Nicolas Vahé NV107480007
Sitko na čaj s vekom, Viva Scandinavia
€10
VS81011
Čajový infuzér THOR 15 cm, mäta, Viva Scandinavia
€16,95
VS39046

Čajové infuzéry - pohodlný a jednoduchý spôsob, ako si uvariť sypaný čaj v jednom hrnčeku

Čo je čajový infuzér a na čo sa používa?

čajový infuzér je nástroj, ktorý sa používa na namáčanie sypaného čaju. Zvyčajne pripomína sieťový filter alebo perforovanú nádobu, je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, silikónu alebo plastu a je navrhnutý tak, aby udržal sypké čajové lístky a zároveň umožnil priechod vody, čím sa do vody dostane chuť a vôňa čaju. Čajové nálevky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a formách, od malých sieťovaných guličiek alebo košíkov až po oveľa kreatívnejšie a zábavnejšie tvary.

Ako používať čajový infuzér? Do sitka vložte primerané množstvo sypaného čaju a vložte ho do hrnčeka alebo šálky. Zalejte horúcou vodou. Následne môžete nálevník vybrať a čaj si po namočení vychutnať. Čas lúhovania závisí od druhu čaju a individuálnych preferencií.

Na stránke Kulina máme úžasnú kolekciu čajových infuzérov od známych výrobcov, ako sú napr Viva Scandinavia, Koziol, a Eva Solo.

Kreatívne sitká na čaj - skvelý darček pre milovníkov čaju

Vtipné alebo kreatívne sitká na čaj sú skvelým spôsobom, ako dodať pitiu čaju osobitosť a zábavu. Na trhu je k dispozícii mnoho typov kreatívnych sitiek na čaj, napríklad sitká v tvare zvierat, sitká s roztomilými postavičkami a dokonca aj sitká v tvare miniatúrnych čajníkov alebo šálok. Niektoré sitká na čaj sú navrhnuté tak, aby plávali v šálke a dodali vášmu čaju rozmarný nádych.

Ak hľadáte zábavné a kreatívne sitko na čaj, môžete ich nájsť z rôznych materiálov, napríklad zo silikónu, nehrdzavejúcej ocele a dokonca aj z potravinárskeho plastu. K dispozícii sú aj v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch, ktoré vyhovujú vašim preferenciám.

Jednou z výhod používania kreatívneho sitko na čaj je, že sa môže stať skvelým začiatkom konverzácie. Sú tiež ideálne na obdarovanie priateľa alebo člena rodiny, ktorý miluje čaj a má rád nepredvídateľné a jedinečné čajové doplnky.

Celkovo sú kreatívne sitká na čaj vynikajúcim spôsobom, ako vniesť trochu humoru a osobitosti do rutiny prípravy čaju a zároveň poskytnúť funkčný nástroj na varenie sypaného čaju.

Prečo je sypaný čaj lepší ako čaj vrecúška?

Existujú rôzne dôvody, prečo sa sypaný čaj často považuje za lepší ako čaj vrecúška:

  • Kvalita: V porovnaní s čajovými vrecúškami má sypaný čaj často vyššiu kvalitu. Na plnenie čajových vrecúšok sa často používa čajový prach alebo odrezky, čo sú rozdrvené zvyšky čajových lístkov. Naopak, sypaný čaj sa vyrába z celých čajových lístkov alebo z ich väčších častí, ktoré môžu poskytnúť lepšiu chuť a vôňu.
  • Chuť: V porovnaní s čajovými vrecúškami má sypaný čaj bohatšiu chuť. Čajové vrecúška často obsahujú menej čaju, ako je potrebné na uvarenie šálky s plným telom, a poskytujú menej priestoru na rozvinutie lístkov, čo môže viesť k slabšej chuti.
  • Rozmanitosť: Na rozdiel od sypaného čaju, ktorý možno kombinovať s rôznymi bylinkami, korením a ovocím, aby sa dosiahli jedinečné a zaujímavé chute, čajové vrecúška často obsahujú len jednu odrodu čaju.
  • Životné prostredie: Väčšina čajových vrecúšok je vyrobená z biologicky nerozložiteľného papiera alebo syntetických materiálov a mnohé z nich majú aj plastový obal. Pri varení sypaného čaju v opakovane použiteľnom sitku alebo nálevníku nie je potrebné používať vyhodené čajové vrecúška.

Celkovo možno povedať, že v porovnaní s čajovými vrecúškami poskytuje sypaný čaj príjemnejší a kvalitnejší zážitok z pitia čaju a s pohodlným čajový infuzér je príprava dokonalej šálky čaju len pre vás jednoduchá!

Ak hľadáte chutné čajové zmesi, pozrite si našu ponuku prémiových čajov a ak si chcete uvariť viac čaju ako len šálku pre seba, pozrite si našu ponuku čajníkov. Ak sa chcete dozvedieť viac o príslušenstve a rituáloch prípravy čaju, môžete si prečítať aj nášho sprievodcu nakupovaním.