Sklenené rýchlovarné kanvice

7 položiek celkom
Rýchlovarná kanvica LONO 1,7 l, sklo, WMF
€138,90
WM0413150011
Rýchlovarná kanvica WK 3422 1,7 l, s konvička na čaj, Severin SEVEWK3422
Rýchlovarná kanvica a konvička na čaj 2v1 LONO 1,7 l, WMF WM0413160011
Rýchlovarná kanvica KITCHENMINIS 1 l, WMF
€99,90
WM0413190011
Rýchlovarná kanvica WK 3420 1,7 l, Severin
€41,99 –9 %
€38
SEVEWK3420
Rýchlovarná kanvica GLASS KI772D38 1,7 l, Tefal
€59,90 –19 %
€48
TEFKI772D38

Sklenené varné kanvice – základ vašej „sklenenej“ elegantnej kuchyne

Rýchlovarné kanvice vám uľahčia každodenný život rýchlym prevarením vody na kávu alebo čaj. Nájdite si svoj obľúbený dizajn kanvice v Kulina a vyberte si materiál a farbu, ktorá vám najviac vyhovuje.

Jednou z možností, ktorú máte, je sklenená kanvica. Ohrieva vodu bez vytváranianebezpečných chemikálií. Okrem toho, že sklo je ekologicky udržateľné, nemení chuť vody.

Prečo by som si mal kúpiť sklenenú rýchlovarnú kanvicu?

Výber sklenenej kanvice na čaj má niekoľko výhod a niektoré sú uvedené nižšie:

  • Sklenené kanvice sú priehľadné. Sklenené kanvice ponúkajú plnú viditeľnosť, čím sa odlišujú od iných typov kanvíc, ako sú plastové alebo nerezové kanvice. Vždy vidíte, koľko teplej vody zostáva.
  • sklenené kanvice sú veľkolepé – vždy môžete pozorovať proces bublania a varu vody vo vnútri kanvice, čo vyzerá skvele a celkom uvoľňujúco
  • sklenené steny sa ľahko čistia
  • Sklo nehrdzavie. Vaša sklenená kanvica na rozdiel od niektorých nekvalitných kovových kanvíc nehrdzavie.

Ako vyčistím svoju sklenenú kanvicu?

Na bežnú údržbu stačí mäkká špongia a teplá, mydlová voda. Ak sa však potrebujete zbaviť odolných škvŕn, ocot a citrónová šťava sú dve bezpečné riešenia bez chemikálií, ktoré vám môžu pomôcť, aby vaša obľúbená sklenená kanvica vyzerala ako nová.

Ocot: Do kanvice dajte dva diely vody a jeden diel bieleho octu. Potom po hodine chladenia priveďte do varu. Aby ste sa zbavili octového zápachu, vylejte vodu a vyčistite kanvicu ako obvykle.

Citrónová šťava – Nalejte šťavu z dvoch veľkých citrónov do čistej vody vo vašej kanvici. Zmes priveďte do varu, potom nechajte kyslosť citróna rozpustiť vodný kameň. Doprajte tejto kombinácii niekoľko hodín odpočinku, aby ste dosiahli optimálne výsledky. Potom kanvicu len umyte teplou mydlovou vodou.

Pozrite si naše sklenené varné kanvice WMF vyrobené z vysokokvalitného žiaruvzdorného borosilikátového skla SCHOTT DURAN pre ten najkrajší vzhľad vo vašej kuchyni a ak dávate prednosť niečomu viac retro, skontrolujte varné kanvice ponúkané od Smeg alebo KitchenAid.

Ak chcete získať úplný zážitok z varenia čaju, pozrite si naše kanvice a šálky na čaj. Všetko, čo potrebujete na prípravu správnej šálky čaju, nájdete aj v našom nákupnom sprievodcovi prípravou čaju.