Držiaky na zubné kefky

38 položiek celkom
Pohár na zubné kefky SONO, svetlosivá, Blomus
€20,35
BM69066
Organizér na zubné kefky DUO 70553, biely, Joseph Joseph JS70553
Pohár na zubné kefky DUO 70552, biela, Joseph Joseph JS70552
Pohár na zubné kefky MODO, svetlošedá, Blomus
€30,55
BM66365
Pohár na zubnú kefku RIM 14 cm, biely, hliník, Zone Denmark ZO14490
TOMMY držiak na zubné kefky Koziol Biela
€9
KOZ1450125
Pohár na zubné kefky MODO, teplá šedá, Blomus
€30,55
BM66355
Pohár na zubné kefky SONO, čierna, Blomus
€20,35
BM66276
Pohár na zubné kefky SONO, krémová, Blomus
€20,35
BM69057
Hore
Ďalšie produkty

Držiaky na zubné kefky - pre dokonalú organizáciu vašej kúpeľne

Držiaky na zubné kefky sú praktické kúpeľňové doplnky určené na uloženie zubných kefiek a iných materiálov na dentálnu hygienu, ako je napríklad zubná pasta. Zvyčajne sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách a sú vyrobené z mnohých rôznych materiálov vrátane plastu, skla, porcelánu, keramiky, nehrdzavejúcej ocele alebo kovu. Držiaky na zubné kefky môžu byť voľne stojace (na umiestnenie na kúpeľňovú dosku alebo umývadlo) alebo vyrobené na montáž na stenu alebo zrkadlo.

Držiaky na zubné kefky pomáhajú udržiavať poriadok a po ruke pomôcky na dentálnu hygienu. Okrem toho môžu zabrániť prenosu baktérií tým, že zubné kefky oddelia a uložia vo zvislej polohe, aby mohli medzi jednotlivými použitiami vyschnúť.

Na stránke Kulina nájdete mnoho modelov držiakov zubných kefiek od známych výrobcov vrátane Blomus, Brabantia, a Joseph Joseph. Často sú k dispozícii ako súčasť väčšej kolekcie kúpeľňových doplnkov a možno ich kúpiť spolu s vhodnými dávkovač mydla, mydlovničkami a držiakmi na toaletný papier. Pozrite si ich a dodajte svojej kúpeľni elegantný vzhľad!

Aký je najlepší spôsob skladovania zubnej kefky?

Ideálnym miestom na uloženie zubnej kefky je držiak alebo pohár, ktorý je vyrobený tak, aby ju udržal vo vzpriamenej polohe a oddelene od ostatných zubných kefiek. Tu je niekoľko tipov na správnu údržbu zubných kefiek:

  • Oddeľte zubné kefky: Ak je to možné, zubné kefky skladujte oddelene, aby ste zabránili prenosu baktérií a baktérií.
  • Použite pohár alebo držiak: Držiaky alebo poháriky na zubné kefky sú určené na udržiavanie zubných kefiek vo zvislej polohe a mimo ostatných prvkov kúpeľne.
  • Zubné kefky udržiavajte v suchu: Kefky by sa mali po použití riadne opláchnuť vodou a všetka prebytočná voda by sa mala vytriasť. Zubnú kefku potom uložte do držiaka, aby mohla vyschnúť.
  • Vyhnite sa zdieľaniu zubných kefiek: Je veľmi dôležité používať vlastnú zubnú kefku a vyhýbať sa používaniu cudzej. Spoločné používanie zubných kefiek môže spôsobiť prenos baktérií a mikróbov.
  • Pravidelne vymieňajte zubné kefky: Zubné kefky by sa mali meniť každé tri až štyri mesiace alebo skôr, ak sa štetiny začnú trhať alebo opotrebúvať.

Ako dlho vydrží zubná kefka?

Podľa Britskej asociácie zubných lekárov by sa zubná kefka mala vymieňať každé tri až štyri mesiace, prípadne skôr, ak sa štetiny začnú trhať alebo opotrebúvať.

Štetiny zubnej kefky totiž môžu časom stratiť schopnosť účinne odstraňovať zubný povlak a baktérie zo zubov a ďasien.

Okrem toho je veľmi dôležité zubnú kefku pravidelne čistiť tak, že ju po každom použití umyjete vodou a vložíte do držiak na zubné kefky , kde môže vyschnúť. Je tiež dôležité pravidelne čistiť držiaky zubných kefiek, pretože sa v nich hromadí voda, ktorá z nich steká.